HR Award

HR Excellence in Research

Noc vědců otevře dveře laboratoří veřejnosti

Rádi bychom vás pozvali na již tradiční ročník Noci vědců, která se uskuteční v pátek 30. září. Popularizátorská akce je určena úplně všem bez ohledu na věk. Malí i velcí hosté si mohou vyzkoušet na zajímavých stanovištích různé vědecké pokusy a dozvědět se mnoho zajímavých vědeckých poznatků. Farmaceutická fakulta se letos bude prezentovat dvěma poutavými stanovišti. První se bude jmenovat Výroba léčivých gumových medvídků, druhé pak Poznej vůni rostlin: není na světě bylina, aby k něčemu nebyla.

Jsme hrdými držiteli HR Award!

Od 9. 6. 2022 se stala Farmaceutická fakulta MU držitelem ocenění HR Excellence in Research (HR Award).
Ocenění je udělováno Evropskou komisí výzkumným institucím, které implementují personální strategii HRS4R (The Human Resources Strategy for Researchers).
Tato strategie vychází ze 40 principů stanovených Evropskou chartou pro výzkumné pracovníky a Kodexem chování pro přijímání výzkumných pracovníků. Evropská komise dosud udělila toto ocenění více než 668 organizacím. Celý seznam organizací: https://euraxess.ec.europa.eu/jobs/hrs4r/awarded
Certifikát kvality personálních procesů (HR Excellence in Research) fakulta získala 9. 6. 2022 a postoupila do implementační fáze, během níž budou postupně realizovány kroky Akčního plánu směřující k naplnění stanovených cílů.

HR Award přinese zaměstnancům lepší pracovní prostředí

Farmaceutická fakulta Masarykovy univerzity se 1.února 2021 přihlásila k oficiálnímu procesu, jehož cílem je získat prestižní ocenění HR Award. Tato mezinárodní certifikace je udělována Evropskou komisí výzkumným institucím, které se zavázaly k vytváření mezinárodního, profesionálního, otevřeného a transparentního pracovního prostředí. O aktuálním dění Vás budeme průběžně informovat.