Podpis významného Memoranda o spolupráci s Larkin University, Miami USA

Jak jsme vás již informovali, v listopadu minulého roku naši zástupci odletěli navázat spolupráci a prodiskutovat příležitosti pro společnou vědeckou činnost, přenos poznatků a také výměnné pobyty se zástupci Larkin University College of Pharmacy v Miami, USA.

4. 1. 2024

V Miami se rozvíjí nový vědecký příběh. Larkin University, centrum excelence ve zdravotnickém vzdělávání, spojila síly s prestižní Farmaceutickou fakultou Masarykovy Univerzity v Brně. Tato spolupráce přináší svěží vítr do světa farmacie a vytváří prostor pro mezinárodní výzkum a vývoj.

Na základě návštěvy bylo podepsáno Memorandum, které právně ohraničuje blízkou spolupráci těchto dvou institucí. Spolupráce mezi Larkin University a Farmaceutickou fakultou Masarykovy Univerzity poskytne stimul pro inovativní výzkum v oblasti farmakologie, nových léků a terapeutických přístupů. Studenti a výzkumníci obou institucí budou moci sdílet myšlenky a pracovat na projektech s potenciálem měnit trendy ve farmaceutickém průmyslu. „Součástí memoranda je souhlas a podpora výměnných stáží akademických pracovníků a studentů, kteří mohou působit na půdě spřátelené univerzity, a vnést tak nový pohled do realizovaných výzkumných projektů,“ říká prof. PharmDr. Karel Šmejkal, Ph.D., proděkan pro mezinárodní vztahy a internacionalizaci Farmaceutické fakulty MU.