Na FaF jsme přivítali významného vědce z Brazílie

Profesor Rui Seabra Ferreira, který je vysoce uznávanou vědeckou kapacitou, navštívil fakultu v návaznosti na návštěvu rektora MU Martina Bareše a prorektora MU Petra Suchého v brazilské Sao Paulo State University. Na naší půdě pak proběhlo další jednání o vzájemné spolupráci a předávání poznatků především ve vztahu k GMP (good manufacturing practise) problematice.

23. 4. 2024

Profesor Rui Seabra Ferreira působí jako šéfredaktor JOURNAL OF VENOMOUS ANIMALS AND TOXINS INCLUDING TROPICAL DISEASES, prezident (2016-2020) Brazilské asociace vědeckých redaktorů a vědecký ředitel technologického parku Botucatu. Je také členem BRAZILIAN ACADEMY OF PHARMACEUTICAL SCIENCE.

V rámci svojí návštěvy pan profesor představil projekt GMP laboratoří připravovaný v brazilském institutu Medicine School of Botucatu a prodiskutoval další možnosti spolupráce. Zástupci Farmaceutické fakulty mu na oplátku představili výzkumné směry realizované jednotlivými ústavy a výzkumné plány v rámci projektu BioPharmaHub zahrnující přípravu GMP prostor. Prof. Seabra navštívil také CEITEC MU, kde byly diskutovány další možnosti a směry vědecké spolupráce s Masarykovou universitou.