FaF hostí špičkového vědce v rámci Fulbrightova stipendia

S hrdostí oznamujeme, že Farmaceutická fakulta má tu čest hostit profesora Yashwanta Pathaka z americké University of South Florida. Díky prestižnímu Fulbrightovu stipendiu bude tento světově uznávaný vědec v následujících třech měsících působit v rámci Farmaceutické fakulty i Masarykovy univerzity. V průběhu svého pobytu bude přednášet pro studenty i akademické pracovníky naší fakulty a nabídne i přednášky pro zájemce z celé univerzity, především v oblasti nano drug delivery.

26. 3. 2024

Profesor Yashwant Pathak se může pochlubit více než 25 lety zkušeností v komerčním i akademickém prostředí. Působil hned na několika pozicích jako děkan, výzkumný odborník a garant postgraduálních programů, předseda několika pracovních skupin v oblasti medicíny, farmacie, fyzioterapie i ošetřovatelství, a nyní zastává pozici proděkana na University of South Florida. Je mezinárodně uznávaný výzkumník a pedagog v oblasti vzdělávání ve zdravotnictví, nanotechnologiích, systémech podávání léků a nutraceutik. Na Farmaceutické fakultě bude pan profesor rozvíjet především téma nanočástic, povede vlastní kurz a je otevřen i přednáškám nebo konzultacím pro zájemce z řad jiných fakult nebo veřejnosti. Rovněž, díky bohatým publikačním a editorským zkušenostem, nabízí spolupráci a konzultace v oblasti publikace vědecké literatury.

Prestižní Fulbrightovy stipendijní programy financované českou a americkou vládou poskytují českým občanům příležitost studovat, provádět výzkum či vyučovat v USA. Českým vzdělávacím a výzkumným institucím pak dávají možnost získat pedagoga nebo vědce z USA. Profesor Pathak bude v Brně působit po dobu tří měsíců a vypisuje hybridní kurz "Nano Drug Delivery: Present and Future Trends". V kurzu tento vynikající expert v oblasti nano drug delivery provede zájemce aktuálními trendy v této oblasti, seznámí je se svým výzkumem a rovněž se dotkne oblastí jako bezpečnost, bio-interakce a racionálního využití nanočásticových systémů jako lékových forem.

Více o tomto hybridním kurzu se dozvíte zde.

Přihlašování do kurzu je bezplatné, ale registrace je nezbytná. Registrujte se prosím zde.