GAMU Career restart – vyhlášení výsledků soutěže

10. 12. 2020

Za Farmaceutickou fakultu získala Mgr. Michaela Kuchynka, Ph.D. grant Career Restart, který v září vypsala Grantová agentura MU. Srdečně gratulujeme!

Career Restart je grant určený pro vědce či vědkyně, kteří přerušili svou kariéru ve výzkumu, například z důvodu rodičovské dovolené či jiných zásadních důvodů. Kategorie usnadní a urychlí návrat mladých talentovaných pracovníků k produktivní vědecké kariéře a zvýší procento jejich zastoupení na samostatných, seniorních vědeckých pozicích.

Gareer Restart grant GAMU byl letos poprvé vyhlášen a Dr. Kuchynka je jednou ze šesti podpořených vědkyň na Masarykově univerzitě. O grant bylo možné žádat do listopadu 2020. Úspěšné uchazečky obdrží financování ve výši 500 tisíc korun ročně po dobu dvou let. S velkou pravděpodobností, bude tato grantová výzva vypsána i v příštím roce. Psát grantové žádosti se vyplatí, tak neváhejte a příště můžeme gratulovat i Vám!