Fulbrightovo stipendium pro komunikaci ve vědě

Fulbrightovo stipendium pro komunikaci ve vědě podporuje 3-5 měsíční pobyty českých vědců a novinářů v USA, aby tam prováděli výzkum a dále se vzdělávali v oboru “Science Communication”. Program je určen vědeckým pracovníkům a novinářům, kteří se věnují informování o vědě a výzkumu a komunikací vědeckých výsledků.

1. 11. 2021

Obsah grantu

Délka pobytu záleží na předkládaném projektu a pohybuje se od tří do pěti měsíců v příslušném akademickém roce.

1. Stipendium na životní náklady v závislosti na kategorii a případně i průměrných nákladech v dané lokalitě podle cenové mapy zpracovávané Institute of International Education v New Yorku. Výše příspěvku je přibližně od 2 600 do  3 500 USD. Máte-li již vybranou hostitelskou instituci, tak se na nás obraťte a sdělíme Vám přesnější odhad výše stipendia.
  2. Příspěvek na zpáteční letenku
  3. Základní zdravotní pojištění
  4. Příspěvek na výzkum a další profesní rozvoj

Grant zahrnuje i menší příspěvky pro rodinné příslušníky. Zdravotní pojištění a dopravu svých rodinných příslušníků hradí stipendisté sami.

Základní předpoklady
  • České občanství
  • Trvalý pobyt v České republice
  • Velmi dobrá znalost angličtiny
Požadavky
  1. Minimálně ukončené bakalářské studium. Odpovídající praxe, tedy relevantní zkušenost ve vědecké komunikaci.
  2. Pozvání z americké strany. Zvací dopis musí obsahovat data předpokládaného pobytu v USA.
  3. Podepsaný souhlas se zpracováním osobních údajů.

Pro více informací navštivte webové stránky Komise J. Williama Fulbrighta.