Najdi svou cestu!

VYBER SI FARMACII

Zjisti si o studiu více

Podej si přihlášku

Poznej ústavy Farmaceutické fakulty

Pedagogická a vědecko-výzkumná činnost je na PHARM MUNI realizovaná na šesti ústavech. Každý z ústavů má jiné specifické zaměření a všemi ústavy si během svého studia projdeš. Pojďme se společně na jednotlivé ústavy podívat a objevit tak krásu, komplexnost a provázanost farmacie s jinými obory.

Ústav přírodních léčiv

Baví tě kytky a zajímá tě co všechno skrývají? Tak tenhle ústav je přímo pro tebe! Izolujeme a identifikujeme nové léčivé látky z rostlin a zkoumáme jejich účinky.


Ústav chemických léčiv

Bez dávky kreativity, znalosti struktury a fyzikálně-chemických vlastností látek nové léčiva nevynalezneme. Chemie na farmacii je vcelku zázračná, nevěříš? Koukni na video.


Ústav molekulární farmacie

Potenciální léčivé látky se před testováním na lidech musí vyzkoušet na buněčných a tkáňových kulturách. Na tomto ústavu se věnujeme i genetice a mikrobiologii – tedy bakteriím a v současné hodně skloňovaným virům. Chceš vědět víc? Přehraj si video.


Ústav farmakologie a toxikologie

Dopad léčiv na živočišné modely a lidské tělo je velice podstatný a musí být hlavně bezpečný. Víš jak rychle se léčivá látka dostane do krve a kompletně se vyloučí z tvého těla? Víš, že mnoho léčiv je ve vyšších dávkách vysoce toxických? Rozdíl je jen v dávce. Zjisti víc!


Ústav farmaceutické technologie

Samotná léčivá látka nestačí, musí se nějak dostat do lidského organismu. Zajímá tě jak se sypký prášek dostane do tablety, léčivo do tobolky, čípku, či náplasti? Víš, že umíme vytvořit léčiva, která se ti nerozpustí v kyselém prostředí žaludku, ale v tlustém střevě?


Ústav aplikované farmacie

Experti na léky se musí orientovat i v ekonomice, právu a etice, ale i komunikaci a psychologii. Farmaceut skutečně není jenom lékárník v lékárně, ale je to odborník i na tvé zdraví, který se podílí na regulaci léčiv ve velkých firmách, či na ministerstvech.

Chceš se stát
expertem na léky?

Přihlaš se ke studiu farmacie!

Podej si přihlášku

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info