Nano Drug Delivery: Present and Future Trends

(03.04. - 05.06.2024; prezenčně/online)

Charakteristika kurzu:

Prof. Pathak momentálně působí na Farmaceutické fakultě Masarykovy univerzity díky prestižnímu Fulbrightovu stipendiu a v tomto kurzu Vás jako expert v oblasti nano drug delivery provede aktuálními trendy v této oblasti. Seznámí Vás se svým výzkumem a rovněž se dotkne oblastí jako bezpečnost, bio-interakce a racionálního využití nanočásticových systémů jako lékových forem.

Účastníci:

Kurz je určen pro všechny zaměstnance a studenty MU, kteří by se rádi seznámili s aktuálními možnostmi doručování léčiv pomocí nanočástic a budoucími trendy v této oblasti.

Obsah kurzu:

1. Nanoparticulate Drug Delivery Systems: overview of Applications with information on our research on antioxidant nano emulsions
  2. Nano is too big
    Nano Medicine: The Future of Pharmacology and Medicine
  3. Nanoparticulate drug delivery systems: To solve the issues related to solubility and overcoming the poor bioavailability of the drug
  4. Nano Drug Delivery Technologies: Recent Advances and Future Trends
  5. Bio Interactions of nano materials: challenges and solutions
  6. New Strategies to treat Age related Macular Degeneration using Polymeric Biomaterials in Ophthalmic Drug Delivery Systems (Our lab research)
  7. Requirements for building a nano research laboratory and possible graduate programs in nanotechnology
  8. Nano based value care solutions for Oncology practices
    with focus on herbal and nutraceuticals

Pořadí konání jednotlivých přednášek bude upřesněno. Jednotlivá témata přednášek nejsou vázána na konkrétní data.

Časový harmonogram:
  • Kurz se bude konat ve středu od 3.4. do 5.6.2024 (mimo 10.4., 1.5. a 8.5.), od 10:00 do 12:00.
  • Data přednášek: 3.4., 17.4., 24.4., 15.5., 22.5., 29.5., 5.6.
  • Kurz bude probíhat hybridní formou, tj. prezenčně v přednáškové místnosti v Pavilonu farmacie II. na Palackého tř. 1946/1, Brno (místnost 135, budova č. 45, areál VETUNI) a jednotlivé přednášky budou zároveň přenášené online (přes MS Teams).
Administrativní poplatek:

0,- Kč

Kapacita kurzu:

60 účastníků

Forma a jazyk výuky:

Hybridně (prezenčně + online), přednášky budou probíhat v angličtině.

Přihlašování:

Přes Obchodní centrum MU