Farmaceutická chemie

Doktorské studium v prezenční nebo kombinované formě.

Program je možné studovat pouze jednooborově.

Co se naučíte

Cílem studia v doktorském studijním programu Farmaceutická chemie je v návaznosti na pregraduální vzdělávání připravit kvalifikované odborníky, kteří budou profesně působit v rámci vědecké činnosti v oblasti vývoje a analýzy léčiv a její aplikaci na další vědní oblasti. Studium má za cíl rozvíjet schopnosti tvůrčí činnosti studenta, schopnosti publikovat výsledky ve vědeckých časopisech a schopnosti obhájit své výsledky před odborníky v oboru farmaceutické chemie a kontroly léčiv.

Cílem studia je připravit absolventa k samostatnému vědeckému bádání a samostatné tvůrčí činnosti v oblasti výzkumu zaměřeného na oblast farmaceutické chemie a kontroly léčiv.

Uplatnění absolventů

Absolventi doktorského studijního programu se nejčastěji uplatňují jako vědečtí pracovníci ve výzkumných a vývojových laboratořích farmaceutického průmyslu, zdravotnických zařízení, výzkumných organizací, akademie věd, v řídících orgánech zdravotnictví, managementu lokálních i nadnárodních farmaceutických společností, či jako vysokoškolští učitelé s možností další vědecko-pedagogické kvalifikace.

Zajišťuje Farmaceutická fakulta
Typ studia doktorský
Forma prezenční ano
kombinovaná ano
distanční ne
Možnosti studia jednooborově ano
jednooborově se specializací ne
v kombinaci s jiným programem ne
Doba studia 4 roky
Vyučovací jazyk čeština
Oborová rada a oborové komise

Váháte? Máte otázku? Pošlete nám e-mail na

Zajímá vás obsah a podmínky studia programu Farmaceutická chemie? Zeptejte se přímo konzultanta programu:

prof. RNDr. Jozef Csöllei, CSc.

Konzultant programu

e‑mail: