Rostlinné extrakty v kosmetice a jejich možné využití při předčasném stárnutí pleti

(4.10. - 11.10.2022, cyklus 2 přednášek, Online)

Charakteristika kurzu:

Chcete zjistit, zda přírodní látky ve vaší kosmetice mohou opravdu fungovat?

V rámci 2 online přednášek se dozvíte základní informace o tom, jakým způsobem nadměrné vystavování UV záření ovlivňuje stárnutí pleti a na jaké molekulární cíle by se měla zaměřovat pleťová anti-aging kosmetika. Dále se seznámíte s vybranými rostlinnými extrakty, které jsou s oblibou využívány v kosmetické aplikaci, a zda je jejich použití podloženo vědeckými studiemi.

Účastníci:

Kurz je určen pro kohokoliv, kdo má zájem se dovědět více o přírodních látkách v kosmetických prostředcích.

Obsah kurzu:
  1. Předčasné stárnutí kůže a možnosti jeho ovlivnění rostlinnými extrakty a přírodními látkami. (4.10.2022, Dr. Jusková)
  2. Nejčastěji využívané rostlinné extrakty v kosmetice a co o nich ví věda. (11.10.2022, Dr. Čulenová)
Časový harmonogram:
  • Cyklus 2 přednášek v délce 90 minut.
  • Přednášky budou probíhat online vždy v úterý od 17:00
  • (Každá přednáška bude nahrávaná a přístupná přihlášeným účastníkům po dobu 7 dní)
Přednášející:
  • PharmDr. Sabina Jusková, Ph.D.
  • PharmDr. Marie Čulenová, Ph.D.
Forma výuky:

Online, přes platformu MS Teams

Přihlašování:

Přihlašování bylo ukončeno. (Chcete dostat informaci o spuštění přihlašování na naše kurzy? Zanechte nám zde svůj e-mail a my Vám dáme vědět.)

PharmDr. Marie Čulenová, Ph.D.: Vystudovala farmaceutickou fakultu v Brně a poté pokračovala v doktorském studijním programu v oboru Farmakognozie. Během svého studia se zabývala především výzkumem přírodních látek s protizánětlivým a antibakteriálním účinkem. V současnosti působí na Ústavu přírodních léčiv jako odborný asistent, kde se krom výuky farmakognozie a vedení diplomových prací věnuje izolaci a identifikaci aktivních látek z rostlinných zdrojů. Výsledky své výzkumné práce publikuje v odborných zahraničních časopisech a přispívá taktéž do populárně naučných časopisů, především pak na téma rostlin a jejich obsahových látek v kosmetické aplikaci. Ve volném čase se zabývá výrobou přírodní kosmetiky.

PharmDr. Sabina Jusková, Ph.D.:  Vystudovala farmacii a poté získala doktorát na Farmaceutické fakultě v Brně. Zde se nyní věnuje na Ústavu přírodních léčiv testování biologické aktivity in vitro se zaměřením na inhibici enzymů spojených s různými kožními problémy, zánětem či předčasným stárnutím kůže, a dále na testování antioxidační aktivity. Podílí se na praktické výuce v předmětech Farmakognozie a Antioxidanty a volné radikály. Pracuje také v lékárně.

PharmDr. Marie Valentová, Ph.D.

Vedoucí Institutu celoživotního vzdělávání FaF

telefon: 541 562 953, 725 444 050