Přírodní cesta ke zdraví: Léčivé rostliny, přípravky a čajové směsi

(6.11. - 11.12.2023, Online kurz) ​​

Charakteristika kurzu:

Chcete se dovědět více o fytoterapii, tzn. jaké rostliny můžete využívat k léčbě zdravotních obtíží?

Rostliny jsou užívány k léčení různých zdravotních neduhů od počátku lidské civilizace. Ačkoliv nám současná medicína nabízí dříve nepředstavitelné možnosti léčby, stále až tři čtvrtiny světové populace užívají rostlinná léčiva jako součást tradiční medicíny. Znalost léčivých rostlin, jejich účinných látek, správného používání i možných rizik je proto důležitá i v dnešní uspěchané době.

Účastníci:

Kurz je určen pro každého, kdo má zájem dozvědět se více o léčivých rostlinách a možnostech jejich využití v samoléčbě běžných onemocnění, jak si vybrat správný rostlinný přípravek nebo čajovou směs, jak je správně používat.

Obsah kurzu:
  1. Úvod – jak si vybrat tu správnou "bylinku", která její část je nejúčinnější, jak ji zpracovat a použít.
  2. Byliny pomáhající při nachlazení a kašli.
  3. Byliny používané při poruchách trávení, zácpě, průjmu, jaterních potížích.
  4. Byliny užívané při nespavosti, úzkosti, u poruch soustředění i ve stáří.
  5. Byliny pro zdravé srdce a cévy, pro udržení správné hladiny krevního cukru.
  6. Byliny pro ženy i muže při potížích s močovým a pohlavním ústrojím
Časový harmonogram:
  • 6 online přednášek v trvání 90 minut
  • Přednášky budou probíhat online vždy v pondělí od 16:30 do 18:00, od 6.11. do 11.12.2023 (Každá přednáška bude nahrávaná a přístupná přihlášeným účastníkům po dobu 1 týdne)
Přednášející:
  • PharmDr. Ivana Daňková
Forma výuky:

Online přes platformu MS Teams

Přihlašování:

Kurz proběhne v případě min. 12 přihlášených účastníků.

(Na tomto odkazu naleznete aktuální nabídku kurzů. Chcete dostat informaci o spuštění přihlašování na naše další otevírané kurzy? Zanechte nám zde svůj e-mail a my Vám dáme vědět.)

PharmDr. Ivana Daňková: Po promoci na Farmaceutické fakultě UK v Bratislavě v roce 1995 nastoupila do výzkumného ústavu tehdejší firmy Lachema Brno jako odborný pracovník v oblasti léčiv. Poté pracovala několik let v soukromé lékárně, získala atestaci v oboru lékárenství. Od roku 2004 se věnuje výuce a výzkumu přírodních léčiv na Farmaceutické fakultě v Brně. Kromě výuky profilového předmětu Farmakognozie přednáší v rámci předmětu Fytofarmaka, kde se zaměřuje na praktické využití léčivých přípravků přírodního původu. Kromě úvazku na univerzitě pracuje v současné době i ve veřejné lékárně, kde může naplno uplatňovat své znalosti přírodních léčiv.

PharmDr. Marie Valentová, Ph.D.

Vedoucí Institutu celoživotního vzdělávání FaF

telefon: 541 562 953, 725 444 050