Přírodní antioxidanty a jejich vliv na naše zdraví

(11.-18.9.2023, Online kurz) ​​

Charakteristika kurzu:

Antioxidanty, volné radikály, reaktivní sloučeniny kyslíku. S těmito pojmy se běžně setkáte na internetu, v denním tisku nebo na reklamních letácích. Které nám škodí? Které jsou prospěšné? Jak ovlivňují naše zdraví?

V rámci kurzu se během dvou přednášek seznámíte se základními pojmy, vysvětlíme si, jakým způsobem účinkují jak volné radikály tak i antioxidanty, jaká jsou pozitiva i negativa jejich působení a v neposlední řadě si představíme některé přírodní látky s antioxidační aktivitou a potraviny, které jsou na ně bohaté a mohou tak přispívat k našemu lepšímu zdraví.

Účastníci:

Kurz je určen pro každého, kdo se zajímá o své zdraví a chce se dovědět (nebo si připomenout) důležité poznatky a doporučení z oblasti našeho zdraví. 

Obsah kurzu:
  1. Reaktivní sloučeniny kyslíku: zdroje, pozitiva a negativa jejich působení, ochranné mechanismy organismu
  2. Antioxidanty: mechanismus jejich působení, přírodní zdroje antioxidantů
Časový harmonogram:
  • 2 online přednášky v trvání 90 minut
  • Přednášky budou probíhat online vždy v pondělí od 16:30 do 18:00, 11. a 18.9.2023 (Každá přednáška bude nahrávaná a přístupná přihlášeným účastníkům po dobu 1 týdne)
Přednášející:
  • Doc. PharmDr. Renata Kubínová, Ph.D.
Forma výuky:

Online přes platformu MS Teams

Přihlašování:

(Přihlašování již bylo ukončeno.)

Kurz proběhne v případě min. 12 přihlášených účastníků.

(Na tomto odkazu naleznete aktuální nabídku kurzů. Chcete dostat informaci o spuštění přihlašování na naše další otevírané kurzy? Zanechte nám zde svůj e-mail a my Vám dáme vědět.)

 

 

Bez popisku

Doc. PharmDr. Renata Kubínová, Ph.D.: působí na Ústavu přírodních léčiv Farmaceutické fakulty jako pedagogicko-vědecká pracovnice již od roku 1995. V oblasti výzkumu se věnuje zejména přírodním látkám v druzích čeledi Lamiaceae. Zabývá se izolací těchto látek a testováním jejich biologické aktivity se zaměřením na antioxidační aktivitu a ovlivnění některých enzymů. V rámci výukové činnosti učí studenty poznávat léčivé rostliny a seznamuje je s jejich obsahovými látkami i jejich účinky. Významně spolupracuje se středními školami a zapojuje se do středoškolské odborné činnosti jako odborná konzultantka. Publikuje nejen v prestižních odborných časopisech, ale také v populárně-naučných časopisech, kde se snaží představit léčivé rostliny co nejširší veřejnosti.

PharmDr. Marie Valentová, Ph.D.

Vedoucí Institutu celoživotního vzdělávání FaF

telefon: 541 562 953, 725 444 050
e‑mail:
Bc. Vít Patočka

Správce CIT FaF, Technická podpora kurzů CŽV

telefon: 778 527 918
e‑mail:

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info