Pěstování, sběr a zpracování léčivých rostlin v domácích podmínkách

(05.06. - 12.06.2024, Online kurz) ​

Charakteristika kurzu:

Připojte se k našemu novému kurzu, díky kterému lépe porozumíte pěstování, sběru a zpracování léčivých rostlin.

Dozvíte se, kde a jak léčivé rostliny sbírat, jakým způsobem je správně sušit, aby si zachovaly nejvíce účinných látek, a jak z nich správně připravit léčivé přípravky, jako jsou čaje, tinktury, masti a sirupy. Zjistíte také, jak se v domácích podmínkách pěstují ty nejoblíbenější druhy rostlin, jaké typy záhonů můžete využít a jak se různé druhy rostlin vzájemně ovlivňují.

Ať už jste v pěstování léčivých rostlin začátečník nebo již máte nějaké zkušenosti, rozhodně si z tohoto kurzu odnesete cenné informace a tipy. Přihlaste se proto co nejdříve!

Účastníci:

Tento kurz je ideální pro každého, kdo se chce dozvědět více o léčivých rostlinách a jejich pěstování a využití.

Obsah kurzu:
  1. Zásady sběru a zpracování léčivých rostlin v domácích podmínkách (05.06.2024)
  2. Trendy a možnosti v domácím pěstování léčivých rostlin (12.06.2024)
Časový harmonogram:
  • 2 online přednášky v trvání 90 minut
  • Přednášky budou probíhat online vždy ve středu 05.06. a 12.06.2024 od 16:30 do 18:00. (Každá přednáška bude nahrávaná a přístupná přihlášeným účastníkům po dobu 1 týdne, není tedy nutné se přednášky zúčastnit přímo v dobu jejího konání.)
Přednášející:
  • PharmDr. Margita Dvorská, Ph.D.
Forma výuky:

Online přes platformu MS Teams

Přihlašování:

Přes Obchodní centrum MU

Kurz proběhne v případě min. 12 přihlášených účastníků.

(Na tomto odkazu naleznete aktuální nabídku kurzů. Chcete dostat informaci o spuštění přihlašování na naše další otevírané kurzy?Zanechte nám zde svůj e-mail a my Vám dáme vědět.)

PharmDr. Margita Dvorská, Ph.D.:  je absolventkou Farmaceutické fakulty v Brně a od ukončení studia v roce 2001 zde působí na Ústavu přírodních léčiv, nejprve v rámci doktorského studia, následně od roku 2005 jako odborný asistent. Je garantkou předmětu Produkce léčivých rostlin v českém i anglickém jazyce a podílí se na výuce praktických cvičení z farmakognosie a botaniky. Zajímá se o historii používání léčivých rostlin, jejich správný sběr, možnosti pěstování a zpracování. Získané poznatky se odráží nejen v rámci výuky, ale také v osobním životě, kdy ráda tráví čas v přírodě a zkouší nové možnosti pěstování nejen léčivých rostlin v domácích podmínkách.

PharmDr. Marie Valentová, Ph.D.

Vedoucí Institutu celoživotního vzdělávání FaF

telefon: 541 562 953, 725 444 050