Studujte „nultý ročník“ a připravte se lépe na studium farmacie

Zajímáte se o studium farmacie? Nabízíme vám možnost studia vybraných předmětů v rámci celoživotního vzdělávání!

Nedostali jste se na vysokou školu, ale přesto byste rádi naplnili svůj čas něčím smysluplným? Farmaceutická fakulta MU připravila pro všechny uchazeče a zájemce možnost studia vybraných předmětů z prvního ročníku, případně i vyšších ročníků. V rámci celoživotního vzdělávání se můžete přihlásit na semestrální kurz, v rámci kterého absolvujete vybraný předmět nebo předměty včetně závěrečného hodnocení (zkoušky, zápočtu), stejně jako standardní studenti.

23. 8. 2022

Podmínkou je ukončené středoškolské vzdělání a také to, že nejste aktuálně studentem Farmaceutické fakulty, ani nemáte přerušeno studium ve studijním programu, jehož předměty se v rámci celoživotního vzdělávání nabízejí.

Výhodou tohoto kurzu je nejen příprava na příjímací zkoušky pro příští akademický rok, ale také možnost si v budoucnu nechat takto absolvovaný předmět nebo předměty uznat. Úspěšně složený předmět vám pak bude uznán, pokud nastoupíte na Farmaceutickou fakultu v následujícím akademickém roce. Můžete si tak vlastně studovat předem vybrané předměty, a kvalitně se tak připravit na přijímací zkoušky a vstup do prvního ročníku studia.

Předměty si můžete vybírat z nabídky povinných předmětů vypisovaných pro daný semestr (vizte Studijní katalog FaF). Musíte pouze splnit případné podmínky daného předmětu, jako je například kapacitní limit, možnost absolvování vám však bude předem potvrzena studijním oddělením.

Více informací o studiu v rámci programu celoživotního vzdělání naleznete zde. Podání elektronické přihlášky do programu celoživotního vzdělávání je velice snadné. Termín uzavření podání přihlášek je již 7. 9. 2022. Neváhejte s rozhodováním příliš dlouho!