Povinné testování pro zaměstnance univerzity na COVID-19

V návaznosti na opatření Ministerstva zdravotnictví ČR je od 17.3.2021 zakázána osobní přítomnost zaměstnance (s úvazkem, na dohodu) na pracovišti bez negativního výsledku testu na přítomnost viru SARS-CoV-2. Test nesmí být starší než 7 dní a musí se mu podrobit všichni zaměstnanci.

Výjimku mají:

• zaměstnanci pracující na home office
  • osoby po prodělaném onemocnění COVID-19 v posledních 90 dnech
  • osoby po ukončeném očkování proti COVID-19 a uplynutí 14 dnů po druhé dávce.

Zaměstnanec je povinen prokázat skutečnosti b) a c) potvrzením vystaveným poskytovatelem zdravotních služeb.

Pro ostatní zaměstnance fakulty budou zajištěny samotestovací sady, které budou k vyzvednutí od pondělí 15. března 2021 na sekretariátu děkanátu po předchozí domluvě. Za provedení testování zaměstnanců, kteří se vyskytují na pracovišti a nevztahuje se na ně výjimka b) a c) výše uvedená, jsou zodpovědní přímí nadřízení (přednosta ústavu, vedoucí), a to jak za provedení testu, tak za evidenci testů v aplikaci Prevence COVID-19.

Více informací