Letní kolegia programu AKTION ČR – Rakousko

Česko-rakouský program AKTION nabízí stipendia k účasti na letním kurzu němčiny pro studenty veřejných VŠ v ČR!

Letní kolegia dlouhodobě rozšiřují jazykové znalosti českých a rakouských studentů a podporují jejich vzájemné porozumění, které je přirozeně motivuje k dalším stipendijním výjezdům do ČR i Rakouska. Společné učení navíc podněcuje k reflexi vlastního jazyka, dějin a kultury.

25. 3. 2022

Získejte stipendium k účasti na letním kurzu němčiny pro studenty veřejných VŠ v ČR!

Čeká vás výuka vedená rakouskými lektory, každodenní komunikace s rakouskými studenty a rozmanitý doprovodný program!

Každý rok se v Českých Budějovicích a Poděbradech setkávají studenti různých studijních oborů z České republiky a Rakouska s jedním společným cílem: učit se jazyk partnerské země a zlepšit tak vzájemné porozumění. Studenti rozvíjí během letního kolegia nejen jazykové, ale také interkulturní kompetence a odborné znalosti z různých oblastí.

Stipendistům je hrazeno ubytování, plná penze, účast na výuce, učební materiály a doprovodný program.

Letní kolegium České Budějovice 2022

• Termín: 6. - 23. července 2022.
  • Přihlášení: program, žádost o přijetí
  • Termín pro podání žádosti: 30. dubna 2022 u pořadatelské VŠ
  • Požadovaná úroveň němčiny: B2-C1
  • Účastnický poplatek za celý kurz: 3 000 Kč
  • Kontaktní osoba: Mgr. Jana Kusová, Ph.D. (kusova@pf.jcu.cz)

Letní kolegium Poděbrady 2022

• Termín: 10. – 24. 7. 2022
  • Přihlášení: program, žádost o přijetí
  • Termín pro podání žádosti: 30. dubna 2022 u pořadatelské VŠ
  • Požadovaná úroveň němčiny: B1-B2
  • Účastnický poplatek za celý kurz: 3 000 Kč
  • Kontaktní osoba: Mgr. Štěpánka Žmudová (zmudova.stepka@seznam.cz)

Bližší informace naleznete na webu AKTION.