Konference Syntéza a analýza léčiv 2022

Ve dnech 7. – 9. září 2022 se na půdě Farmaceutické fakulty uskuteční jubilejní 50. ročník vědecké konference Syntéza a analýza léčiv.

21. 2. 2022

Syntéza a analýza léčiv je konference s dlouholetou tradicí, která sahá až do roku 1971.

Konference každoročně slouží k předávání znalostí mezi špičkovými vědci z oblasti biochemie, lékařské, organické, analytické chemie, designu léčiv, mikro/makrobiologie, farmakologie, molekulární biologie a z dalších příbuzných oborů.

Během konference mají účastníci jedinečnou příležitost sdílet znalosti, učit se a inspirovat se od nejlepších výzkumníků v oboru. Konference nabízí přednášky, workshopy, posterové sekce a bohaté sociální a networkingové programy.

Registrace je možná do 31.5.2022

Více informací včetně registračního formuláře najdete na tomto odkaze: www.pharm.muni.cz/sal2022

Pozvaní řečníci:

• Dr. Christian Zidorn – Christian-Albrechts Universität zu Kiel, Německo: Natural products from seagrasses (Alismatales): Chemical diversity, bioactivity, and ecological function
  • Ross Jansen-van Vuuren, Ph.D. – University of Queensland, Austrálie: Sustainable Approaches to the Preparation of Isotope-labelled Pharmaceuticals
  • Zuzana Holubcová, Ph.D. – Masarykova univerzita, Česká republika: Translating embryological research into clinical practice in assisted reproduction - benefits and limits of pharmacological intervention
  • prof. Stefano Dall’Acqua – Univerzity of Padova, Itálie: Smart Chain Extraction" applied to bark sawmill waste: from research to practical applications