Komunikace a popularizace vědy

17. 9. 2021

Kurz komunikace a popularizace vědy zaměstnancům MU v 10 lekcích představí základní znalosti a dovednosti, které přijdou vhod každému, kdo s vědou a výzkumem přichází do styku a rád šíří poznání dál - ať už směrem k vědecké komunitě, či k široké veřejnosti. Cyklus seminářů je určen jak samotným vědcům či doktorským studentům-zaměstnancům, tak asistentům výzkumných týmů, pracovníkům projektové podpory či marketingu a obecně každému, kdo se o popularizaci a komunikaci vědy a výzkumu zajímá, rád by se jí věnoval či v této oblasti pomáhal svým kolegům-vědcům, ale neví, jak na to a kde začít.

Kurz se skládá z 10 přednášek či workshopů, které se uskuteční v období listopad 2021 až březen 2022 ve vybrané čtvrtky dopoledne. Kurz je zdarma a je nutné se na něj přihlásit jako na celek a zúčastnit se minimálně 7 z 10 lekcí. Úspěšní absolventi obdrží certifikát o řádném ukončení kurzu.

Osnova e-kurzu

• Úvod do komunikace a popularizace vědy, základní principy a nástroje, možnosti na univerzitě (4. 11.)
  • Vztah komunikace vědy a publikační činnosti, Open Science a grantů (11. 11.)
  • Vizualizace vědy (25. 11.)
  • Twitter pro začátečníky a pokročilé (2. a 9. 12. - rozděleno na dvě menší skupinky)
  • Věda a média, medializace výzkumu (13. 1.)
  • Jazyk popularizace v různých formátech (20. 1.)
  • Scientific posters - v angličtině (27. 1.)
  • Popularizace a komunikace vědy - zkušenosti z praxe
  • Bude doplněno
  • Marketingová strategie a komunikační plán (17. 2.)

ODKAZ