„VIVAT FARMACIE, aneb od teorie k praxi“, ...

...tentokrát na téma Zdravotnické prostředky z různých úhlů

(Program celoživotního vzdělávání nabízený Institutem celoživotního vzdělávání Farmaceutické fakulty MU)

8.12.2020
Charakteristika programu:

V rámci první části semináře se budeme zabývat jednotlivými typy inkontinenčních pomůcek, jejich použitím u různých stupňů inkontinence a řekneme si, jak edukovat pacienta před jejich první aplikací. Ve druhé části se zaměříme na zákonitosti úhrady ze zdravotního pojištění u této konkrétní skupiny zdravotnických prostředků, projdeme si preskripční kartu a naučíme se v ní orientovat. Součástí semináře bude i praktická ukázka inkontinenčních pomůcek.

Požadované předpoklady uchazeče:
  • Student 4. nebo 5. ročníku MSP Farmaceutické fakulty a Lékařské fakulty MU
Časový a obsahový plán programu:

18.30 – 19.30: Použití inkontinenčních pomůcek v praxi aneb co by měl lékárník při výdeji inkontinenčních pomůcek vědět? - Anna Buchtová

19.30 – 20.30: Jak se zorientovat v kategorizaci a úhradách zdravotnických prostředků? - PharmDr. Martina Nováková

Termín:

Úterý 8. 12. 2020, 18:30 – 20:30

Lektorky:

Anna Buchtová (školitel akreditovaných kurzů problematiky inkontinence (akreditace MPSV), Sales Representative Adult Care, Kimberly-Clark)

PharmDr. Martina Nováková (Ústav aplikované farmacie, Farmaceutická fakulta MU)

Forma výuky:

Přihlašování: