„VIVAT FARMACIE, aneb od teorie k praxi“, ...

...tentokrát na téma Duševní vlastnictví a farmakoekonomie

(Program celoživotního vzdělávání nabízený Institutem celoživotního vzdělávání Farmaceutické fakulty MU)

Charakteristika programu:

První část semináře bude zaměřena na základní seznámení s problematikou ochrany duševního vlastnictví a jejího významu při dlouhé cestě vynálezů k jejich uplatnění v praxi, např. při vývoji léčiv. Zaměříme se na základní aspekty duševního vlastnictví a představíme kroky vedoucí k jeho praktickému využití formou konkrétních příkladů.

Ve druhé části seminář přinese základní pohled na celou farmakoekonomii, objasní některé její pojmy a vysvětlí, co znamenají zkratky CMA, CBA, CEA, CUA. V závěru seminář ukáže použití farmakoekonomie na reálných příkladech.

Požadované předpoklady uchazeče:
  • Student 4. nebo 5. ročníku MSP Farmaceutické fakulty a Lékařské fakulty MU
Časový a obsahový plán programu:
  • 18.30 – 19.30: Z laboratoře do byznysu, aneb proč chránit duševní vlastnictví (45 minut přednáška a 15 minut diskuse) - RNDr. Eva Janouškovcová, Ph.D., LL.M.
  • 19.30 – 20.30: Farmakoekonomie – (převážně) vážně (45 minut přednáška a 15 minut diskuse) - Bc. PharmDr. Ivana Minarčíková, Ph.D.
Termín:

Středa 18. 11. 2020, 18:30 – 20:30

Lektorky:

RNDr. Eva Janouškovcová, Ph.D., LL.M. (Centrum pro transfer technologií, MU)

Bc. PharmDr. Ivana Minarčíková, Ph.D. (Institut celoživotního vzdělávání, Farmaceutická fakulta MU)

Forma výuky:

Přihlašování: