Prezentace nebo projev... Proč ne?

(Online kurz)

20.5. + 24.5. + 27.5.2021, 16:00 - 18:00 (3x 2h)

Charakteristika kurzu:

S projevem a prezentováním se každý z nás již někdy setkal: ať už to byla prezentace v rámci školy, pracovního pohovoru, domácí oslavy nebo porady s nadřízeným.
Veřejné vystupování a prezentování se dlouhodobě drží na prvním místě všech známých fóbií. Máte to podobně? Co tedy s tím? Jak bojovat se svým strachem a trémou? Jak zaujmout a udržet pozornost publika? Jak se na prezentaci/projev správně připravit?

Přihlaste se na náš kurz a zjistěte odpovědi!

Účastníci:

Určeno pro kohokoliv se zájmem na sobě aktivně pracovat, zlepšit svůj projev nebo prezentaci!
Pro druhé dva workshopy kurzu doporučujeme, abyste měli alespoň přibližnou představu o námětu vaší krátké prezentace/projevu.

Obsah kurzu:

Program jednotlivých workshopů bude velmi interaktivní a vyžaduje vaši aktivní účast (zapnuté kamery i mikrofony jsou nutností). Budeme se společně bavit, smát, pracovat, učit jeden od druhého, reflektovat ale i relaxovat.
Během tří dní si projdeme následujícími tématy:

1. Workshop

• Proč a komu chci/musím prezentovat?
  • Jak přistupovat k různým prostředím a cílovým skupinám?
  • Co chci svou prezentací/projevem předat? Jaký je můj cíl a proč je důležité ho mít jasně stanovený?
  • Jak na přípravu? Co je důležité?
  • Pozornost – jak ji zvládat a jak s ní pracovat?

2. Workshop

• Neverbální a paraverbální komunikace – „řeč“ těla, tempo, rychlost, intonace, práce s tichem – jak na to?
  • Důležitost dechu a dýchání, řečová rozcvička
  • Další tipy pro tvorbu prezentace
  • Důležitost aktivního naslouchání a zpětné vazby

3. Workshop

• Cvičení vhodná na povzbuzení a zvýšení sebevědomí
  • Vlastní prezentace/ projev/ vyprávění
  • Poskytování zpětné vazby
Časový harmonogram:
  • čtvrtek 20.5. (16:00 - 18:00)
  • pondělí 24.5. (16:00 - 18:00)
  • čtvrtek 27.5. (16:00 - 18:00)
Cena:

Nyní zvýhodněná cena 750,- Kč (Běžná cena 1 500,- Kč)

Lektoři:

PharmDr. Marie Valentová, Ph.D. a Mgr. Filip Kňažek

Forma výuky:

Online, v malé skupince do 15 účastníků

Přihlašování:

přes Obchodní centrum MU

(Kurz se bude konat v případě přihlášení minimálně 5 účastníků.)

PharmDr. Marie Valentová, Ph.D.: Farmaceutka a lektorka s dvacetiletou zkušeností s přednášením na odborná témata v oblasti farmacie. Věnuje se osobnostnímu rozvoji s důrazem na komunikaci, leadership, zvládání stresu a time-management. Motivuje k nalezení důvěry v sebe sama, odvahy přemýšlet mimo zajeté koleje, hledá různé úhly pohledu na vnímání situací, vzbuzuje v lidech kritické myšlení a sebereflexi. Využívá nejmodernější technologie, které efektivně zapojuje do osobního i pracovního života při zachování životní rovnováhy.

Mgr. Filip Kňažek: Farmaceut, lektor neformálního vzdělávání a facilitátor. Má bohaté zkušenosti z intenzivních zahraničních i tuzemských vzdělávacích kurzů věnujících se seberozvoji a práci s lidmi na různá témata od komunikace (efektivní, afektivní, nenásilné), koučinku, mindfulness (všímavosti) až po leadership, project management a marketing. Na svých kurzech druhým pomáhá objevovat a poznávat své silné a slabé stránky, rozvíjet své lepší já vycházením z komfortní zóny, poznáváním a přijímáním svých strachů, bouráním zažitých vzorců chování a návyků.

Oba lektoři účastníkům poskytují užitečné tipy a nástroje, které mohou využívat v každodenním životě.

PharmDr. Marie Valentová, Ph.D.

Vedoucí Institutu celoživotního vzdělávání FaF

e‑mail: