Přednáškový blok v rámci zakončení Lékárenské praxe II.

8.2.2022
Charakteristika programu:

V rámci zakončení předmětu Lékárenská praxe II. - 24 týdnů studentům 5. ročníku nabídneme studentům praktické přednášky, které jim poskytnou důležité informace a pohledy od odborníků z praxe. Budeme se věnovat tématům spojeným s Českou lékárnickou komorou, Českou farmaceutickou společností ČLS JEP, specializačnímu vzdělávání farmaceutů a aktuálním tématům z lékárenství.

Požadované předpoklady uchazeče:

Program je určen pro studenty 5. ročníku FaF MU

Časový a obsahový plán programu:
  • 8:15 - 8:30 - Zahájení, úvodní slovo (PharmDr. Bc. Dana Mazánková, Ph.D.)
  • 8:30 - 8:55 - Aktuality v lékárenství (PharmDr. Lenka Smejkalová, Ph.D.)
  • 9:00 - 9:55 - Protipadělková směrnice a její dopady (PharmDr. Martin Šimíček)
  • 10:00 - 10:55 - Česká lékárnická komora a její role (PharmDr. Kateřina Majznerová, PharmDr. Miroslav Koška)
  • 11:00 - 11:55 - Česká farmaceutická společnost ČLS JEP je tu pro vás (Prof. PharmDr. Martin Doležal, Ph.D.)
  • (12:00 -13:00 - Pauza na oběd)
  • 13:00 - 13:55 - Specializační vzdělávání farmaceutů (PharmDr. Marcela Heislerová, Ph.D.)
  • 14:00 - 14:30 - Možnosti postgraduálního studia na FaF MU (doc. Ing. Pavel Bobáľ, CSc.)
  • 14:30 - Zakončení (PharmDr. Bc. Dana Mazánková, Ph.D.)
Lektoři:
  • doc. Ing. Pavel Bobáľ, CSc. (proděkan pro výzkum, doktorské studium a  transfer technologií FaF MU)
  • Prof. PharmDr. Martin Doležal, Ph.D. (předseda České farmaceutické společnosti ČLS JEP)
  • PharmDr. Marcela Heislerová, Ph.D. (vedoucí katedry Lékárenství IPVZ)
  • PharmDr. Miroslav Koška (předseda OSL Brno, ČLnK)
  • PharmDr. Kateřina Majznerová (OSL Brno, ČLnK)
  • PharmDr. Martin Šimíček (vedoucí oddělení zásob Fakultní nemocnice u Sv. Anny v Brně)
  • PharmDr. Lenka Smejkalová, Ph.D. (garantka předmětu Lékárenství, ÚAF FaF MU)
  • PharmDr. Bc. Dana Mazánková, Ph.D. (garantka předmětu Lékárenská praxe II - 24 týdnů, ÚAF FaF MU)
Termín a časový harmonogram:

úterý 8.2.2022, 8:15 - 14:30

Forma výuky:

Přihlašování:

Studenti 5. ročníku dostanou informace přímo v rámci předmětu Lékárenská praxe II - 24 týdnů. Ostatní zájemci o přednáškový blok prosím kontaktujte dr. Mazánkovou.