Zástupci FaF odletěli předávat poznatky do USA

Na začátku listopadu zástupci vedení Farmaceutické fakulty MU navštívili Larkin University College of Pharmacy v USA, aby prodiskutovali příležitosti pro vzájemnou vědeckou spolupráci, přenos poznatků a také studijní výměnu studentů pro praxe a stáže.

6. 11. 2023

Larkin University, založená v roce 2013, je jednou z nejnovějších univerzit ve státě Florida. Hlavní vizí je vybudovat a utvářet novou univerzitu zdravotnických věd, která se zavázala k postgraduálnímu a odbornému vzdělávání v multikulturním prostředí rozmanité globální společnosti. Jižní Florida představuje jednu z nejrozmanitějších kulturních oblastí ve Spojených státech, což podtrhuje potřebu různorodé populace dobře vyškolených zdravotníků, kteří by sloužili celé komunitě. Larkin University klade důraz na mezi profesní vzdělávání, které zahrnuje nejnovější technologie a vědu založenou na faktech.

"Po úspěšných jednáních jsme se se zástupci Larkin University domluvili, že společně připravíme Memorandum o porozumění, které nastaví právní rámec pro budoucí vědeckou spolupráci a první společné projekty," říká děkan FaF PharmDr. Mgr. David Vetchý, Ph.D.