Zájem o mistrovství Magistraliter přípravy každoročně stoupá

Ve čtvrtek u nás na fakultě proběhlo ve spolupráci se společností Fagron mistrovství v magistraliter přípravě. Zájem studentů o tuto soutěž v přípravě IPLP každoročně stoupá.

18. 4. 2024

Na úvod si měli soutěžící možnost poslechnout přednášku zástupkyně lékárny FN Bulovka Mgr. Daniely Harapátové.

Pak už na 14 přihlášených soutěžících z řad studentů čekalo několik úloh zahrnujících samotnou přípravu, výpočty a organoleptickou analýzu surovin, se kterými se studenti ve cvičeních běžně setkávají.

Letos na studenty také nově čekala disciplína v přesnosti navažování a odměřování surovin.

V první části dne také připravovali všichni soutěžící tobolky s digoxinem a hydrokrém. Z těchto soutěžících byli následně vybráni čtyři, kteří postoupili do finále.

Ve finálovém kole čekala na studenty příprava čípků s paracetamolem a karbopolového gelu s mentholem.

Následně byly jejich přípravky vyhodnoceny odbornou porotou.

1. místo - Adéla Zielinská

2. místo - Veronika Zpěváková

3. místo - Julie Kubíková

4. místo - David Záruba

Na první dvě výherkyně na podzim čeká exkurze do společnosti Fagron a nadnárodní kolo mistrovství magistraliter přípravy.

Všem zúčastněným děkujeme a vítězům srdečně gratulujeme.

Více fotografií ze soutěže naleznete zde.