Video: Masarykova univerzita se rozšíří o farmaceutickou fakultu

Rovných deset fakult má mít MUNI od 1. července. Ke stávajícím devíti přibude na Masarykově univerzitě nově farmaceutická fakulta, která byla dosud součástí Veterinární a farmaceutické univerzity Brno. Rektoři obou vysokých škol dnes dopoledne podepsali potřebné smlouvy, aby výuka farmacie pod MUNI mohla i nadále probíhat ve stávajících prostorách VFU, které si univerzita pronajme.  Podívejte se na video z dnešní tiskové konference.

5. 5. 2020

„Na straně obou univerzit tak byly učiněny všechny kroky k tomu, aby se vzdělávání a věda v oblasti farmacie více propojily s lékařskými a přírodovědnými obory pěstovanými na Masarykově univerzitě. Úzké propojení těchto disciplín je důležité pro rozvoj personalizované medicíny, která povede ke zlepšení zdraví a kvality života naší společnosti, jež bude v blízké budoucnosti čelit velkým výzvám v souvislosti se změnou věkové struktury obyvatelstva nebo s dalšími možnými epidemiemi, jako je aktuální COVID-19,“ řekl rektor Masarykovy univerzity Martin Bareš, který o přesunu farmacie začal jednat s rektorem VFU Aloisem Nečasem v září loňského roku bezprostředně po svém nástupu do funkce.

Pokračování článku najdete v Magazínu M.