V červnu proběhla exkurze do polského spin-off centra

V červnu naši zástupci ve spolupráci se spřátelenou firmou Oncomed navštívili spin-off centrum Jagellonské univerzity v Krakově, kde se mohli podívat do laboratoří a výzkumných prostor Jagellonského centra pro inovace. Jedná se o úspěšný spin-off polské univerzity v oblasti Life Sciences, což je velice obdobný projekt jako BioPharma Hub, který nyní realizuje Masarykova univerzita v úzké spolupráci s Farmaceutickou fakultou.

5. 7. 2023

Bez popisku

Hlavním cílem exkurze bylo nasbírat zkušenosti, znalosti a předat si poznatky z realizace obdobně významného a velikého projektu. „V Krakově jsme byli nasbírat know-how, jakým způsobem některé fáze projektu realizovat a čemu se raději vyhnout. Kolegové byli tak laskaví, že se s námi podělili o vlastní best practise,“ říká děkan Farmaceutické fakulty prof. PharmDr. Mgr. David Vetchý, Ph.D. Jagellonské inovační centrum má vlastní GMP v oblasti analýzy, v rámci BioPharma Hub bude Farmaceutická fakulta rozvíjet formulační vývoj lékových forem. Můžeme tedy vzájemně spojit síly a spolupracovat se shodnými typy komerčních partnerů.

Jagellonské inovační centrum soustředí svou výzkumnou činnost na několik oblastí, jako jsou farmaceutika, medicínské přístroje, kosmetika, doplňky stravy a klinické testy. Tým inovačního centra tvoří specialisté světové třídy s mnohaletými zkušenostmi s prováděním klinických studií, výzkumnými a vývojovými činnostmi i se zdravotní péčí. Konkrétně mezi výzkumný a klinický personál patří mimo jiné lékaři specializující se na různé lékařské obory, farmaceuti, zdravotní sestry v klinických studiích, koordinátoři klinického výzkumu, lékařští fyzici či elektroradiologičtí technici.

Exkurze byla velice přínosná také z pohledu nového studijního bakalářského programu Kosmetické prostředky. Jagellonské inovační centrum má zaběhnutou rozsáhlou spolupráci s polskými kosmetickými firmami.

Bez popisku
Bez popisku
Bez popisku

Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info