Úspěšná litevská vědkyně navštívila Farmaceutickou fakultu

V rámci rozvíjení spolupráce a předávání poznatků s předními evropskými vědeckými špičkami jsme přivítali na půdě naší fakulty uznávanou litevskou vědkyni prof. Jurgu Bernatonienė. Paní profesorka si prohlédla naše vědecké ústavy a měla prostor podiskutovat s kolegy o výzkumných projektech, na kterých právě pracuje.

21. 9. 2023

Ve dnech 18. - 22. září 2023 navštívila Farmaceutickou fakultu v rámci programu Erasmus významná litevská vědkyně prof. Jurga Bernatonienė, přednostka Ústavu technologie léků a sociální farmacie, z Farmaceutické fakulty, Lithuanian University of Health Sciences. V rámci návštěvy byly diskutovány možnosti další spolupráce v oblasti farmaceutické technologie a kosmetologie. Litevská univerzita se pyšní jako první v Evropě validovanou 3D tiskárnou pro výrobu tablet.

"Z hlediska výměny výzkumných poznatků a odborných konzultací jsme velice ocenili návštěvu této celosvětově uznávané vědkyně, která získala za svou práci mnoho ocenění. Díky delší návštěvě jsme mimo Farmaceutickou fakultu mohli paní profesorce ukázat také moravskou metropoli Brno a její krásné unikátní okolí," říká přednostka Ústavu farmaceutické technologie doc. PharmDr. Kateřina Kubová, Ph.D.