Týden vědy na Matičním gymnáziu v Ostravě proběhl opět za účasti FaF

Stejně jako v minulém roce nám bylo ctí se účastnit akce Týden vědy, kterou pořádá pro studenty, vybírající si svou budoucnost a uplatnění, ostravské Matiční gymnázium. Mgr. Daniela Hlavatá, která je sama absolventkou Matičního gymnázia, přijela na svou střední školu popsat vysokoškolské studium farmacie a studentský život v Brně. Studenti měli možnost jí klást dotazy týkající se studia na naší fakultě a dostali také studijní brožury.

24. 11. 2023

Celou přednášku zaštítil místní pedagog RNDr. Mgr. Tomáš Adamus, Ph.D., který na gymnáziu řadu let vyučuje přírodovědné předměty. Cílem přednášky bylo představit studium na Farmaceutické fakultě, úskalí přijímacích zkoušek i výzkum na jednotlivých ústavech a fakultních projektech. „Pojala jsem přednášku jako představení fakulty. Zároveň jsem chtěla ve studentech vzbudit zájem o pokračování ve studiu na vysoké škole, ideálně u nás na fakultě. Mluvili jsme o výzkumných tématech a smysluplné práci, kterou by v budoucnu mohli vykonávat. Padla spousta otázek, a to i na Brno jako studentské město, které podle mě v celorepublikovém srovnání nemá konkurenci,“ říká Mgr. Daniela Hlavatá, která na Farmaceutické fakultě nyní působí jako studentka PhD a také referentka Oddělení pro vnější vztahy a marketing.