Studijní cesta do Švédska přinesla nové poznatky

Děkan Farmaceutické fakulty David Vetchý byl vybrán a pozván organizací JIC (Jihomoravské Inovační centrum) na studijní stáž do Švédska, kde zástupci Masarykovy univerzity, města Brna, komerční sféry a JIC navštívili hned několik tamních univerzit a jejich inovačních center. Při třídenní stáži se brněnští zástupci setkali s českými vědci působícími ve Švédsku a zakladateli úspěšných start-upů.

11. 9. 2023

Švédsko je jedním z předních světových lídrů v oblasti life science. Díky silnému odvětví vědeckého výzkumu, inovacím a spolupráci mezi vládou, univerzitami a soukromým sektorem se země stala významným hráčem v této oblasti.

Švédské univerzity patří mezi špičkové instituce, které se specializují na biotechnologie, farmakologii, medicínu a další obory spojené s life science. Místní výzkumná centra a laboratoře představují inkubátory pro nové myšlenky a objevy, které mají potenciál změnit medicínu a biotechnologii.

Čeští zástupci navštívili hned několik zajímavých vědeckých institucí, jako například KaroIinska Institutet Science Park (Stockholm) nebo Uppsala Universitet Innovation (Uppsala). Zde diskutovali o realizaci strategického projektu MUNI BioPharmaHub, který bude disponovat unikátními prostory splňujícími striktní pravidla správné výrobní praxe (GMP good manufacturing praxis).