Rektor MU: Farmaceutickou fakultu čeká rozvoj

21. 1. 2021 Tereza Fojtová

Bez popisku

Zvýšit počet studentů a stát se výzkumně orientovanou fakultou je podle rektora MU Martina Bareše základním úkolem pro Farmaceutickou fakultu na Masarykově univerzitě (MU). Rektor to řekl na setkání s vedením fakulty, přednosty ústavů a dalšími členy fakultní akademické obce na své první oficiální návštěvě od přesunu fakulty na MU. Po prohlídce ústavů ocenil obrovský potenciál, který integrace fakulty přináší.

„Návratem fakulty na univerzitu celý proces nekončí, ale začíná,“ zdůraznil rektor s tím, že je třeba využít aktuální situace, která pro rozvoj farmacie a souvisejících oborů nabízí nové možnosti. „Je nutné reagovat na predikci demografické křivky, která poroste, a zvýšit počet studentů v českých i anglických studijních programech. Rozvoj vzdělávání pak musí jít ruku v ruce s rozvojem vědy,“ upřesnil Bareš cíle pro fakultu. Univerzita je připravena poskytnout Farmaceutické fakultě MU podporu pro získání potřebného zázemí a infrastruktury.    

Připravenost propojit se s ostatními fakultami MU potvrdila i děkanka fakulty Radka Opatřilová. „Pro fakultu bude klíčové zapojit se do národních a mezinárodních grantů, připravit akreditaci, zvýšit internacionalizaci a nachystat přesun fakulty do plánovaných nových prostor,“ uvedla děkanka Opatřilová.

 


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info