Přijďte nás podpořit na Festival vědy!

Již tento pátek startuje tradiční Festival vědy a techniky, který se koná od pátku 8. do neděle 10. září na brněnském výstavišti. Můžete se těšit na několik desítek zajímavých stanovišť, která Vás pobaví a poučí, a získáte tak vhled do každodenní vědecké práce na různých, nejen akademických pracovištích. Fakulty a pracoviště Masarykovy univerzity se budou akce účastnit a Farmaceutická fakulta nebude chybět. Letos nás bude reprezentovat Ústav chemických léčiv, který si pro Vás připravil zábavný program na téma "Co se skrývá v tabletce".

6. 9. 2023

Představte si malou bílou tabletu… Co obsahuje? Jak vůbec drží pohromadě? Jak se vyrábí? Díky čemu vlastně účinkuje? Jak poznat, že je to opravdu ona? Není to padělek? Neobsahuje nečistoty? Přemýšleli jste nad tím někdy? Tak to jste tu správně! Pojďte se spolu s námi vydat za tajemstvím, které se ukrývá v tabletě.

Vyzkoušíte si jednoduchý způsob ověření obsahu účinné látky v tabletce Panadolu®, Paralenu®, Aspirinu® (třeba i té vaší, kterou nosíte běžně u sebe). Zjistíte, jestli je váš Aspirin® tak čistý, jak se tváří. Jestli vaše potravinové doplňky opravdu obsahují „zázračné“ aminokyseliny, jestli jsou ty bez cukru opravdu bez cukru, nebo jestli léky s obsahem jodu opravdu obsahují jod. To vše a mnohem více nabídne Noc vědců na Ústavu chemických léčiv Farmaceutické fakulty MU!