Návštěva ve společnosti Farmak: Příběh inovace a úspěchu

V dnešním článku bychom rádi poděkovali za vřelé přijetí olomoucké společnosti Farmak, jelikož jsme dostali možnost nahlédnout do srdce této výjimečné chemicko-farmaceutické firmy. Zástupcům Farmaceutické fakulty návštěva umožnila lépe porozumět historii a současnosti této společnosti, která je v českém chemicko-farmaceutickém průmyslu významným hráčem. Během návštěvy jsme prodiskutovali budoucí partnerství a spolupráci hned v několika oblastech, jako jsou například odborné stáže našich studentů, spolupráce na poli výzkumu a vývoje nebo testování.

22. 9. 2023

Historie společnosti Farmak sahá až do roku 1993, kdy byla založena jako malá rodinná firma. Od té doby prošla neuvěřitelným vývojem a stala se jedním z předních hráčů na poli chemicko-farmaceutického průmyslu v České republice. Farmak se vždy zaměřoval na kvalitu a inovaci, a to se odrazilo na jeho postavení na trhu. Společnost je stále v českém vlastnictví, proto se partnerství a spolupráce s českými univerzitami vyloženě nabízí. V tuto chvíli Farmak vyváží produkty do více než 70 zemí po celém světě.

Jedním z hlavních prvků úspěchu Farmak je jeho dlouhodobý závazek k výzkumu a vývoji. Společnost investuje do moderních technologií a pracuje se špičkovými odborníky. „Rádi bychom nabídli našim studentům možnost odborných stáží v tomto velkém a významném podniku, protože i uplatnění farmaceuta v průmyslu je jednou z cest, kterou se můžou naši absolventi vydat,“ říká děkan Farmaceutické fakulty prof. PharmDr. Mgr. David Vetchý, Ph.D.

Současná struktura společnosti Farmak rozšiřuje další možnosti spolupráce s tímto partnerem. Farmak zaštituje mimo jiné také společnost Medic Progress, která se dlouhodobě zabývá průmyslovou výrobou kosmetických produktů. Tato společnost s tradicí již od roku 2009 bude zajímavým partnerem ve výzkumu a vývoji pro bakalářský studijní program Kosmetické prostředky. „Dostali jsme možnost prohlédnout si výrobní a laboratorní prostory společnosti Medic Progress. Těšíme se na spolupráci s touto společností, protože přesně tímto směrem by naši absolventi měli směřovat,“ dodává přednostka Ústavu farmaceutické technologie doc. PharmDr. Kateřina Kubová, Ph.D.

Naše návštěva ve společnosti Farmak nás nadchla nejen tím, co tato firma dosáhla, ale také tím, jakým způsobem toho dosáhla. Farmak si udržuje rodinnou atmosféru a váží si svých zaměstnanců jako klíčového zdroje svého úspěchu. Zároveň se však neustále rozvíjí a inovuje, aby byla schopna uspokojovat rostoucí potřeby zákazníků.