Na Gaudeamus 2023 zavítaly tisíce uchazečů

Farmaceutická fakulta se prezentuje na brněnském 29. ročníku Gaudeamu 2023, který je bezesporu největším veletrhem zaměřeným na uchazeče o studium na vysoké škole. Od úterý 30. 10. do pátku 3. 11. probíhá na brněnském výstavišti velká prezentace vysokých škol, kterou za čtyři dny konání shlédne několik tisícovek návštěvníků.

1. 11. 2023

Masarykova univerzita se všemi deseti fakultami se prezentuje v rámci nápaditého interaktivního stánku. Svoje prezentace na veletrhu mají všechny významné vysoké školy z celé republiky. Budoucí maturanti mají možnost navštívit promoční stánek nebo přednášky škol, kde se dozví maximum informací o nabídce studia i o všem ostatním, co škola nabízí.

Farmaceutická fakulta má na stánku své zástupce z řad studentů, kteří se se zájemci ochotně podělí o svoje zkušenosti se studiem. V rámci doprovodného programu nazvaného Věda pro život pak naši studenti předváděli uchazečům praktické ukázky z výuky i co všechno musí farmaceut umět. Uchazeči si tak vyzkoušeli například kapkovací reakce pro rozeznání expirace léčiv nebo rozpoznávání bylin, které se detailně studuje v rámci jednoho z nejzásadnějších předmětů - Farmakognozie.

O veletrh je mezi budoucími maturanty i mladšími ročníky veliký zájem a těšíme se, že budeme moct další zájemce přivítat u nás na fakultě v rámci Dne otevřených dveří. Den otevřených dveří se koná v pátek 2. února 2024 a o registraci na něj vás budeme včas informovat.