Mistrovství magistraliter přípravy

Ve čtvrtek u nás na fakultě proběhlo ve spolupráci se společností Fagron mistrovství v magistraliter přípravě.

14. 4. 2023

Na 8 soutěžících z řad studentů čekalo několik úloh zahrnujících nejen samotnou přípravu, ale i výpočty a organoleptickou analýzu surovin, se kterými se studenti ve cvičeních běžně setkávají. V první části dne připravovali všichni soutěžící čípky a gel, provedli organoleptickou analýzu patnácti vzorků a vypočetli příklady. Z těchto soutěžících byli následně vybráni čtyři, kteří postoupili do dalšího kola.

Ve druhém kole na postupující čekala příprava tobolek a krému.

1. místo Kristýna Lysáková
  2. místo Martina Hlaváčková
  3. místo Sabina Rinagelová
  4. místo Natálie Mikerásková

Na první dvě výherkyně na podzim čeká exkurze do společnosti Fagron a nadnárodní kolo mistrovství magistraliter přípravy.

Všem zúčastněným děkujeme a vítězům srdečně gratulujeme.