Mezinárodní hodnotící komise se sešla v Brně

Ve dnech 5. až 7. září hostila Farmaceutická fakulta MU vzácnou návštěvu z několika zahraničních univerzit v rámci interního hodnocení vědy, výzkumu a doktorských studijních programů. Tato výjimečná akce se bude konat jednou za pět let napříč všemi fakultami a letos ji poprvé hostila Masarykova univerzita v Brně.

8. 9. 2022

Cílem této třídenní schůzky bylo zajišťování a hodnocení kvality výzkumu a doktorského studia na úrovni samostatných pracovišť, resp. doktorských studijních programů. Osobní návštěva je pak klíčovým momentem celého procesu interního systému hodnocení. Na půdě Farmaceutické fakulty jsme přivítali hodnotitele z univerzit Larkin University, Miami; Liverpool John Moores University, Liverpool; Semmelweis University, Budapešť; University of Pécs, Pécs.

Mimo odborného celodenního programu jsme ukázali hostům také město Brno a jeho největší lákadla. Hosté se projeli po brněnském centru historickou tramvají Škoda, dále navštívili Mendelovo muzeum nebo Simulační centrum MED MUNI (SIMU). „Z celé akce máme velice dobrý pocit a dostali jsme i velmi pozitivní zpětnou vazbu od našich zahraničích hostů. Program byl nabitý, ale využili jsme společný čas na maximum,“ říká Sabina Krejčiříková, projektová manažerka Oddělení pro výzkum, projektovou podporu a doktorské studium.

Průběh třídenního workshopu si všichni zúčastnění moc pochvalovali a je startovacím můstkem pro další setkání a budoucí spolupráce.