Konejte DOBROvolno ve zdravotnictví

Nebojte se, nechceme vám dát do ruky skalpel a nepošleme vás operovat zanícené slepé střevo. To by asi nedopadlo nejlépe. Namísto toho z vás uděláme parťáka do nepohody a odborníka na DOBROu náladu. Člověka, který v těžkých chvílích pomůže rozesmát pacienty a zvedne náladu jejich nejbližším, kteří s ním tyto složité životní okamžiky sdílí.

3. 10. 2022

Co přesně budu jako DOBROvolník dělat? Budete rozdávat DOBRO těm, kteří se vinou zdravotních komplikací ocitli v péči lékařů. Pomůžete nám tak dostat do českých nemocnic a zdravotnických zařízení více úsměvů a radosti ze života. Protože dobrá nálada a psychická pohoda je nedílnou součástí úspěšné léčebné terapie. To vám potvrdí každý lékař. Pacientům a jejich blízkým můžete třeba předčítat z knížky, hrát s nimi na hudební nástroje a zpívat, své si najdou i výtvarně nadaní v rámci kreativních dílniček. Fantazii se meze nekladou.

Koho hledáme? Lidi s chutí do života a ochotou pomáhat druhým ve svém volném čase. Nic víc, nic míň. Fakt je to takhle jednoduché. A musí vám být 18 let. Ale to se u vysokoškolských studentů tak nějak předpokládá.

Co nabízíme? Nedáme vám peníze ani stravenky. Na téhle práci opravdu nezbohatnete. Můžeme vám ale slíbit, že zažijete úžasný pocit užitečnosti a radosti ze smysluplné pomoci druhým. Zlepšíte své dovednosti v sociální interakci a získáte nové kompetence, které pomohou vašemu osobnímu růstu a rozvoji. A taky je to skvělá položka do CV, která určitě osloví vaše potenciální zaměstnavatele.

Jestli vás naše nabídka zaujala a chcete konat DOBROvolno, podívejte se na www.dobrovolnik.mzcr.cz a zjistěte, ve kterém zdravotnickém zařízení čekají právě na vás!


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info