Farmaceutická fakulta uspěla v grantové soutěži ministerstva zdravotnictví

Farmaceutická fakulta MU se aktivně zapojí do výzkumu, jehož cílem je připravit a otestovat na preklinickém zvířecím modelu cílená trombolytika pro diagnózu a terapii mozkového mrtvice. Na výzkum získala podporu ve výši 3,9 milionů korun na tři roky v rámci veřejné soutěže o účelovou podporu na řešení zdravotnického výzkumu a vývoje ministerstva zdravotnictví, o kterou se ucházelo více než 400 projektů z celé ČR.

3. 3. 2021

Pro řešení projektu bylo sestaveno konsorcium týmů ze tří institucí, a to FNUSA - ICRC v roli navrhovatele projektu, Farmaceutická fakulta MU a Ústav makromolekulární chemie AV ČR jako spolunavrhovatelé. V rámci tříletého projektu bude testován trombolytický účinek rekombinantního plasminogenu a alteplázy. Řešitelem projektu na Farmaceutické fakultě MU je děkanka Radka Opatřilová, tým tvoří také Jana Hložková a Darja Urbánková z Ústavu farmakologie a toxikologie.