Farmaceutická fakulta hostila v sobotu 23. září dvě významné akce

Farmaceutický svět je fascinujícím a neustále se vyvíjejícím odvětvím, které hraje klíčovou roli ve zdraví a pohodě lidí. Pro ty, kteří touží získat hlubší vhled do tohoto odvětví, nabízí Farmaceutická fakulta OpenDay zaměřený na uchazeče o studium a Dny farmaceutické péče určené pro veřejnost. Letošní ročník Dnů farmaceutické péče byl zaměřen na oblast diabetologie a zdravého životního stylu.

23. 9. 2023

PharmDr. Jiří Zeman, Ph.D. představuje Ústav farmaceutické technologie u plnící linky.

OpenDay 2023

OpenDay je každoroční pravidelná akce pro uchazeče, která znamená příležitost pro studenty středních škol a budoucí vysokoškoláky, kteří uvažují o studiu farmacie a kosmetických prostředků, aby si prohlédli vysokoškolské prostředí a získali informace o studijních programech a kariérních možnostech. Tato událost letos zahrnovala prezentace a představení fakulty od proděkanky pro studium PharmDr. Tünde Ambrus, Ph.D. a přednášejícího PharmDr. Jana Elbla, Ph.D., který mluvil o problematice 3D tisku ve farmacii. Uchazeči měli v rámci OpenDay možnost prohlídky laboratoří a technického vybavení včetně odborného výkladu i setkání se současnými studenty, kteří sdíleli své zkušenosti.

Dny farmaceutické péče

Dny farmaceutické péče pro veřejnost jsou otevřeny všem zájemcům, bez ohledu na věk či vzdělání. Tyto akce mají za cíl přiblížit farmaceutickou vědu široké veřejnosti a ukázat, jakým způsobem farmaceuti přispívají ke zlepšení lidského zdraví. Během těchto dnů si návštěvníci mohou poslechnout zajímavé přednášky o aktuálních tématech ve farmacii, vidět ukázky práce farmaceutů a laboratorních experimentů a také se dozvědět více o léčivých přípravcích a jejich vývoji. Letošní ročník měl podtext "Nejen léky živ je člověk, doporučit „jezte zdravě a dodržujte pitný režim“ nestačí" a zaměřil se na zdravý životní styl a dietologii. Dietologie je oborem opomíjeným jak v pregraduální, tak postgraduální výuce. Přitom každý zdravotník, ale i pedagog nebo trenér jsou prakticky denně vystavováni dotazům na dietu. U některých onemocnění jde o postup zcela zásadní, jindy jde o postup doplňkový.