Dny (nejen) farmaceutické péče jsou zpět!

Farmaceutická fakulta MUNI Brno organizuje ve spolupráci s I. neurologickou klinikou FN u sv. Anny a LF MU v Brně již X. ročník konference Dny farmaceutické péče. Letošním tématem akce je péče o pacienty trpící neurodegenerativním onemocněním se zaměřením na Parkinsonovu chorobu.

9. 7. 2022

Konference, která proběhne v sobotu 24. 9. 2022, je určena pro všechny zdravotnické profese, podílející se na péči o pacienty s neurodegenerativním onemocněním i studenty všeobecného lékařství, farmacie, všeobecného ošetřovatelství, fyzioterapie, nutriční terapie nebo logopedie.

9:00 9:30 Slavnostní zahájení

prof. PharmDr. Mgr. David Vetchý, Ph.D. – děkan FAF MUNI

prof. MUDr. Milan Brázdil, Ph.D. – přednosta I. neurologické kliniky FN u sv. Anny a LF MU, Brno

prof. MUDr. Irena Rektorová, Ph.D., vedoucí Centra pro abnormální pohyby a Parkinsonismus Brno, 1. neurologická klinika FN u sv. Anny a LF MU v Brně

9:30 – 10:00 Parkinsonova nemoc jako modelové neurodegenerativní onemocnění

doc. MUDr. Marek Baláž, Ph.D., I. neurologická klinika FN u sv. Anny a LF MU, Brno

10:00 – 10:30 Farmakoterapie z pohledu lékaře a farmaceuta (interakce, časování léčby a pohybových schopností)

MUDr. Pavel Ressner, Ph.D., I. neurologická klinika FN u sv. Anny a LF MU, Brno,

PharmDr. MVDr. Vilma Vranová, Ph.D., Ústav aplikované farmacie FAF MUNI

10:30 – 11:00 Úloha sestry v péči o pacienta s Parkinsonovou nemocí

Veronika Pulkrábková, I. neurologická klinika FN u sv. Anny a LF MU, Brno

11:00 – 11:30 Fyzioterapie, uplatnění fyzioterapeuta v komplexní péči

Mgr. Jana Šopíková, Ph.D., CESA VUT Brno

11:30 – 12:00 Nonmotorické příznaky Parkinsonovy nemoci

MUDr. Pavel Ressner, PhD., I. neurologická klinika FN u sv. Anny a LF MU, Brno

12:00 – 13:00 Oběd

13:00 – 13:45 Workshopy

14:00 – 14:45 Workshopy

15:00 – 15:45 Workshopy

15:45 – 16:00 Zakončení kongresu

Podrobnosti k jednotlivým workshopům a registraci na konferenci naleznete v obchodním centru MU.

Obchodní centrum