Den farmaceutické technologie přilákal stovku hostů

První říjnový týden se na Farmaceutické fakultě nesl ve znamení předávání a sdílení odborných poznatků, protože se tu konal další ročník konference Den farmaceutické technologie. Program byl zaměřen na zajímavá témata z oblasti farmaceutické technologie a kosmetologie. Na konferenci přednášeli vědci z Farmaceutické fakulty z Brna i Hradce Králové.

6. 10. 2023

Tradiční Den farmaceutické technologie se konal ve čtvrtek 5. října 2023 v prostorách Farmaceutické fakultě a jsme nyní rádi, že můžeme sdílet souhrn a hodnocení této události. Tato akce přilákala přes 100 účastníků z řad farmaceutů, studentů a odborné veřejnosti, což jasně ukazuje na rostoucí zájem o novinky a inovace v oblasti farmaceutické technologie a kosmetických prostředků.

Program a Přednášky:
Celý den byl naplněn zajímavými přednáškami a diskuzemi od renomovaných odborníků na různá témata. Přednášky zahrnovaly:

• Orphan Drugs – léčivé přípravky na vzácná onemocnění: přednáška o léčivech pro vzácná onemocnění otevřela program a poskytla hluboký pohled do této důležité oblasti farmakologie.

• Biodegradovatelné polymerní nanosféry: přednáška se zabývala biodegradovatelnými polymerními nanosférami a jejich využitím pro cílenou terapii zánětu.

• JAK Inhibitory pro terapii atopické dermatitidy: děkan FaF představil JAK inhibitory a jejich potenciál pro terapii atopické dermatitidy.

• Další zajímavé přednášky: Program zahrnoval i řadu dalších témat, včetně analýzy dat ve farmaceutické technologii, dynamického biorelevantního disolučního testování a vyhlídek 3D tisku ve farmacii.

"Jsme velice rádi, že konference pořádaná naším Ústavem farmaceutické technologie je každoročně oblíbenou a vyhledávanou příležitostí, na které se pravidelně daří propojovat odborníky a nadšence z oblasti farmaceutické technologie a kosmetiky z celé republiky. Tato akce poskytla cenné informace a nové perspektivy a byla skvělou příležitostí pro sdílení znalostí. Děkujeme všem, kteří se zúčastnili, a těšíme se na další ročník na podzim 2024," říká doc. PharmDr. Kateřina Kubová, Ph.D. přednostka Ústavu farmaceutické technologie.

Děkujeme organizačnímu týmu doc. PharmDr. Kateřině Kubové, Ph.D., PharmDr. Jiřímu Zemanovi, Ph.D. a Vladimíře Kaiserové. V neposlední řadě děkujeme partnerovi celé akce, společnosti Abbvie.

doc. PharmDr. Kateřina Kubová, Ph.D. zahájila konferenci
děkan Farmaceutické fakulty prof. PharmDr. Mgr. David Vetchý, Ph.D.
Mgr. Thao Tranová (FaF UK): Příprava ODT metodou selektivního laserového sintrování
PharmDr. Ondřej Holas, Ph.D. (FaF UK): Biodegradovatelné polymerní nanosféry: účinný nástroj pro cílenou terapii zánětu
PharmDr. Jan Elbl, Ph.D. (FaF MU): "Už tam budem?" aneb vyhlídky 3D tisku ve farmacii
doc. PharmDr. Jan Gajdziok, Ph.D. (FaF MU): Orphan drugs – léčivé přípravky na vzácné onemocnění