Darujme o 105 a oslavme založení Masarykovy univerzity!

Letošní 105. výročí založení Lékařské fakulty MU i celé Masarykovy univerzity si chceme připomenout prostřednictvím šíření osvěty a propagace dárcovství krve. Oslovujeme tímto studenty, zaměstnance, absolventy Masarykovy univerzity i širokou veřejnost, aby se zapojili do oslav tímto netradičním způsobem. Darujte dar potřebným, darujte krev, nejlépe pravidelně, a darujte tak fakultě i univerzitě symbolický dar. Farmaceutická fakulta se připojuje k oslavám a této dobročinné kampani. Darujte krev!

1. 2. 2024

Každý ji potřebuje a neobejde se bez ní ani moderní medicína, přesto je krve často nedostatek. Uvědomujeme si vůbec, jaká vzácnost nám v žilách koluje? Podpořit dárcovství právě této vzácné tekutiny je cílem naší akce "Darujeme o 105", která navazuje na úspěšnou kampaň z roku 2019 „100 litrů krve DÍKY MUNI“, kdy se nám podařilo získat přes 270 litrů krve. Nyní usilujeme alespoň o 105 dárců krve a cílíme především na prvodárce.

Více o celé kampani se dozvíte zde.