Cenu za inovační počiny získal Jiří Zeman z Ústavu farmaceutické technologie

MUNI Innovation Award, tedy cenu za inovační počiny, kterou Masarykova univerzita udělovala poprvé v rámci veletrhu příležitostí pro spolupráci s aplikační sférou Business Research Forum, získal z Farmaceutické fakulty Jiří Zeman z Ústavu farmaceutické technologie.

12. 11. 2021

Cena byla udělena za vývoj systému pro detekci různých toxických látek, který je využitelný jak pro záchranu životů, tak pro zjištění přítomnosti ekologických polutantů nejrůznějšího původu, a to v globálním měřítku. Systém byl vyvinut ve spolupráci se společností Oritest a umožňuje rychlejší, přesnější a reprodukovatelnější detekci zejména bojových chemických látek v zamořeném prostředí.