Akademický senát MU jednomyslně schválil vznik Farmaceutické fakulty MU

Masarykova univerzita bude mít od 1. července deset fakult. Akademický senát MU dnes jednomyslně schválil vznik Farmaceutické fakulty MU jako další součásti univerzity. Dnešní rozhodnutí senátu je tak dalším klíčovým krokem na cestě k přesunu fakulty z Veterinární a farmaceutické univerzity. V novodobé historii českého vysokého školství je to vůbec poprvé, kdy k podobnému přesunu fakulty z jedné univerzity na druhou dojde.

4. 5. 2020

Zrušení stávající Farmaceutické fakulty VFU schválil Akademický senát VFU ke  30. červnu. Akademické senáty a správní rady obou univerzit už také schválily potřebné smlouvy, aby výuka farmacie pod Masarykovou univerzitou mohla i nadále probíhat ve stávajících prostorách VFU, které si MU pronajme.

Potřebné smlouvy mají rektoři obou univerzity podepsat v úterý 5. května dopoledne.

Více informací pak zazní na tiskové konferenci, kterou budeme živě vysílat od 12:00 přímo zde na webu muni.cz/farmacie nebo přímo na tomto odkazu.