Volně prodejná léčiva II.: Nachlazení a kašel, posílení imunity, kožní onemocnění, úzkost a nespavost a další

(05.10.2023 - 09.11.2023, Online kurz) ​​

Tento kurz volně navazuje na kurz Volně prodejná léčiva I., ale lze jej absolvovat samostatně, účast na předchozím kurzu není podmínkou.

Charakteristika kurzu:

Chcete se dozvědět, jaké přípravky můžete na konkrétní onemocnění v lékárně zakoupit a podle čeho je vybírat? Jak je správně užívat?

V rámci tohoto kurzu se dozvíte informace o správném výběru přípravků při rýmě a nachlazení, jak správně léčit různé typy kašle, jaké jsou možnosti při podpoře imunity a jak správně dodávat tělu vitamíny a minerály. Zaměříme se také na samoléčbu urologických a gynekologických potíží, vysvětlíme, jaké přípravky lze používat při různých kožních onemocněních a jakým způsobem lze pomocí volně prodejných léčiv a doplňků stravy posílit paměť a pozornost nebo mírnit příznaky úzkostinespavost. Dozvíte se také informace o postupech při odvykání kouření.

Při každé přednášce se také zaměříme na vysvětlení správných postupů užívání léčiv, vysvětlíme, v jakých případech hrozí lékové interakce s jinými současně užívanými léčivy, doplňky stravy, potravinami, alkoholem apod. Dozvíte se také, jak výběr léčiva ze skupiny volně prodejných léčivých přípravků ovlivňuje věk pacienta nebo další přidružená onemocnění.

Tento kurz si klade za cíl pomoci laikům pochopit některé důležité aspekty a návaznosti v oblasti samoléčby a volně prodejných léčiv. Není jeho cílem nahradit odborné informace od lékárníků a lékařů, ale spíše ukázat komplexnost celé problematiky a důležitost dodržování odborných doporučení ze strany farmaceuta či lékaře.

Účastníci:

Kurz je určen pro kohokoli, kdo má zájem rozšířit si své znalosti o správných postupech při samoléčbě pomocí volně prodejných přípravků či vybraných doplňků stravy.

Obsah kurzu:
  1. Bolest v krku, rýma, nemoci z nachlazení (05.10.2023)
  2. Léčba suchého a vlhkého kašle (12.10.2023)
  3. Posílení imunity, vitamíny a minerály (19.10.2023)
  4. Urologická onemocnění, gynekologické potíže (26.10.2023)
  5. Léčba kožních onemocnění vč. ošetření a hojení drobných poranění (02.11.2023)
  6. Paměť a soustředění. Úzkost, nespavost. Odvykání kouření (09.11.2023)
Časový harmonogram:
  • 6 online přednášek v trvání 90 minut
  • Přednášky budou probíhat online vždy ve čtvrtek od 16:30 do 18:00, od 05.10. do 09.11.2023 (Každá přednáška bude nahrávaná a přístupná přihlášeným účastníkům po dobu 1 týdne)
Přednášející:

PharmDr. Tereza Kauerová, Ph.D.

Forma výuky:

Online přes platformu MS Teams

Přihlašování:

(Kurz proběhne v případě min. 12 přihlášených účastníků.)

(Na tomto odkazu naleznete aktuální nabídku kurzů. Chcete dostat informaci o spuštění přihlašování na naše další otevírané kurzy? Zanechte nám zde svůj e-mail a my Vám dáme vědět.)

PharmDr. Tereza Kauerová, Ph.D.: Vystudovala obor Farmacie na Farmaceutické fakultě v Brně, kde absolvovala i doktorské studium v programu Farmakologie a toxikologie. Dlouhodobě se věnuje výuce budoucích farmaceutů v předmětech Farmakologie a Toxikologie. Rovněž se intenzivně zabývá výzkumem v oblasti experimentální farmakologie, své zkušenosti v tomto oboru sbírala také v zahraničí a nyní je předává dále svým studentům. Dále své zkušenosti získávala také v rámci své více než pětileté práce ve veřejné lékárně.

PharmDr. Marie Valentová, Ph.D.

Vedoucí Institutu celoživotního vzdělávání FaF

telefon: 541 562 953, 725 444 050