pharm.muni.cz  |  muni.cz  |  28. 2. 2023, 10:35

NEWSLETTER PHARM MUNI

Den otevřených dveří si nenechaly ujít stovky uchazečů

V pátek 3. února se konal na Farmaceutické fakultě MU Den otevřených dveří, kdy jsme přivítali více než dvě stovky zájemců o studium na naší fakultě. Ve dvou bězích od 9, respektive od 13 hodin se ve velké aule konala přednáška o studiu na fakultě spojená s přednáškou o Unii studentů farmacie. Další uchazeči měli možnost přihlásit se na akci také pomocí online vysílání.

Pozvánka na ples Farmaceutické fakulty

Zveme vás na 26. ročník tradičního plesu farmaceutů, který se letos bude konat ve čtvrtek 30. března v kulturním centru Babylon. Mimo bohatou tombolu a další překvapení večera se můžete těšit na skvělou hudbu, tanec a vynikající společnost. Lístky na akci jsou již k dispozici, tak neváhejte a vybírejte si svá místa. Těšíme se na viděnou!

Únorový magazín M představuje den s naší studentkou

Právě vyšlo další číslo univerzitního magazínu M, ve kterém nyní najdete v rubrice "Den s" článek se studentkou Farmaceutické fakulty Danielou Hlavatou. Daniela nechala redaktory nahlédnout do svého běžného dne, který trávila praxí v lékárně, prací pro fakultu, psaním diplomové práce a především studiem. Celý článek si můžete přečíst zde.

Studentská vědecká konference MUNI PHARM 2023

V dubnu proběhnou na naší fakultě dvě studentské konference - pro studenty magisterských a pro studenty doktorských studijních programů. Obě tyto konference se uskuteční 25. dubna 2023.  Více informací a registraci naleznete zde.

Proběhla první přednáška z nového předmětu Advances in Pharmaceutical Sciences and Practise

První odbornou přednášku na téma „Phytochemicals for health beneficial effects in animals and humans“ vedl prof. Julian Weghuber působící na rakouské univerzitě University of Applied Sciences Upper Austria. Studentům a akademickým pracovníkům, kteří byli přítomni, profesor přiblížil problematiku výzkumu v oblasti diabetu, funkčnosti střevní bariéry, biotransformace fytochemických látek a působení těchto látek na metabolismus lipidů.

Zveme vás na chystané akce na fakultě

22. března proběhne na Farmaceutické fakultě MUNI přednáška o imunoterapii, kterou povede Mgr. Michal Šmída, Dr. rer. nat., který dlouhobě působí v CEITECu jako vedoucí výzkumné skupiny funkční genomika. 

23. března proběhne Den Zentivy. Součástí akce bude představení a přednáška zástupců ze Zentivy a následně přednáška od MUDr. Tomáše Šebka s názvem “Humanitární pomoc v rozvojových zemích z pohledu lékaře a přiblížení role farmaceuta”.

 

Odborníci z FaF přednášeli žákům v rámci MjUNI 2023

Ve spolupráci s Lékařskou fakultou MU jsme připravili popularizačně vzdělávací program pro žáky a studenty základních a středních škol. Dětská univerzita hostí téměř 300 studentů z věkové kategorie 9 až 18 let, pro které byly po celou uplynulou sobotu připraveny zábavné vzdělávací přednášky.  Za naši fakultu jsme nabídli dětem témata jako Vůně bylin, Lékárna u Zlatého jednorožce, 3D tisk ve farmacii nebo Antibiotická rezistence. Moc děkujeme všem, kteří se na celé akci podíleli a těšíme se na příští rok.

HR Award

HR Award informační okénko

CERPEK – Centrum rozvoje kompetencí má nové webové stránky. Mrkněte na ně a rovnou se přihlaste k odběru novinek v oblasti vzdělávání zde.

Rektorát vytvořil novou příručku pro matky a otce, kteří se vracejí do práce po mateřské a rodičovské dovolené, aby jejich adaptace do zaměstnání proběhla hladce.

Problematika sexuálního obtěžování

Setkali jste se ve svém okolí s nevhodným chováním? Spolužáci nebo kolegové mají nemístné a nevhodné poznámky?

Sexuální obtěžování je jakákoliv forma nevyžádaného verbálního, neverbálního nebo fyzického jednání sexuální povahy, jehož cílem nebo důsledkem je zásah do důstojnosti člověka, obzvlášť když vytváří zastrašující, nepřátelské, ponižující, pokořující nebo urážlivé prostředí. Neváhejte a řešte toto nevhodné jednání s odpovědnou osobou Leou Antošovou. Nebojte se ji kontaktovat na antosoval@pharm.muni.cz nebo 771 276 563.

Členové expertní skupiny HR Award se sešli poprvé v tomto roce, aby se informovali o aktuálním stavu jednotlivých kroků akčního plánu a nastavili si další priority.

Mzdová účetní děkuje všem zaměstnancům za spolupráci ohledně ročního zúčtování daní za rok 2022.

13. února nastoupil na Ústav farmaceutické technologie Tomáš Bílik. Přejeme mu, ať se mu v nové roli daří!

Studijní agenda

Pro studenty 5. ročníků

24. 4. - 12. 5.   Podání přihlášek ke státnicím
29. 5. - 16. 6.   Státnicové období

 

Studijní agenda

Organizace jarního semestru

1. - 12. 2.          Zápis do semestru
1. - 12. 2.           Zápis předmětů
13. 2.                Začátek výuky
19. 5.                Konec výuky
22. 5. - 30. 6.     Zkouškové období

E-mail  newsletter@pharm.muni.cz

© 2024
Masarykova univerzita

Facebook