pharm.muni.cz  |  muni.cz  |  30. 9. 2022, 11:05

NEWSLETTER PHARM MUNI

Nezapoměňte na oslavy 70 let Farmaceutické fakulty v Brně!

Již za dva týdny nás čekají oslavy 70 let Farmaceutické fakulty pod Masarykovu univerzitou, což je bezpochyby jedna z největších událostí letošního roku. Zatímco přes den se budou konat vzdělávací panelové bloky, večer se můžete neformálně pobavit a popovídat s kolegy, současnými i bývalými spolužáky a přáteli. Přijďte nás podpořit na tuto výjimečnou akci, kterou přislíbili navštívit nejen univerzitní činovníci z MU, ale také zástupci Univerzity Karlovy, Univerzity Komenského v Bratislavě a další. K tanci a zábavě zahraje populární CCA GANG. Vynikající občerstvení je také zajištěno. Registrace a vstupenky získáte zde.

Pozvánka

Noc vědců

Nenechte si ujít zábavnou popularizační akce, kde se může pobavit a něco dozvědět celá rodina. Již dnes 30. 9. můžete přijít na Noc vědců, která se koná v bohunickém kampusu a kde bude naše fakulta prezentovat dvě zábavná stanoviště.  Kolegové si pro nás připravili výrobu léčivých gumových medvídků a rozpoznávání bylin dle vůní. Akce je určena pro širokou veřejnost a je vhodná i pro děti. Startujeme v 18 hodin a konec akce je plánován na 24 hodinu. Více o akci se dozvíte zde.

Farmaceutické fakulta hostila mezinárodní konferenci SAL

První zářijový týden se nesl na Farmaceutické fakultě ve znamení předávání a sdílení odborných poznatků, protože se tu konal již 50. ročník konference Syntéza a analýza léčiv SAL 2022. Jubilejní 50. ročník se konal právě na půdě Farmaceutické fakulty v Brně. Jinak je tradicí, že se v organizaci konference střídají farmaceutické fakulty v Brně, Hradci Králové a Bratislavě.

Srdečně zveme na grilování děkanů!

Nezapomeňte přijít na volnočasovou akci pro studenty a zaměstnance fakulty, na které budete mít příležitost společně se seznámit a popovídat si s kolegy z oborově blízkých fakult, jako je LF, PřF nebo FSpS. Grilování děkanů se koná za účasti našeho pana děkana ve čtvrtek 6. 10. od 16:30 hodin. Přijďte na příjemné neformální setkání v prostoru bohunického kampusu, kam se naše fakulta bude v budoucnu stěhovat. Připraveno je občerstvení za příjemné ceny a zajímavé sportovní aktivity. 

Mezifakultní spolupráce potvrdila standardy pro doktorské studium

Farmaceutická fakulta (FaF MU), Přírodovědecká fakulta (PřF MU), Lékařská fakulta (LF MU), Fakulta sportovních studií (FSpS MU) a Středoevropský technologický institut Masarykovy univerzity (CEITEC MU) podepsaly 14. září v rámci PhD Day v bohunickém kampusu Memorandum o společném uskutečňování doktorských studijních programů a dalším vzdělávání doktorských studentů. Uskutečnily tak společně tento významný krok, který umožní dohodnout rámec spolupráce při realizaci doktorských studijních programů a při profesním rozvoji studentů doktorského studia. Svým podpisem všichni partneři deklarují svůj zájem společně přispívat ke zvyšování kvality a efektivity vzdělávání mladých vědeckých pracovníků. Prvním bodem v plnění Memoranda je nový rozvojový program pro nejaktivnější studenty PhD programů – MUNI Mendel Doctorandus.  Více informací naleznete zde.

Srdečně zveme všechny studenty fakulty na ERASMUS DAY!

Věděli jste, že…

  • v rámci studia můžete strávit až 24 měsíců v zahraničí?
  • vyjet na Erasmus nemusí nutně znamenat prodloužení studia?
  • můžete vyjet nejen za studiem, ale také třeba na praxi do lékárny, nemocnice, nebo farmaceutické firmy?
  • si můžete část povinné praxe splnit v zahraničí?
  • můžete vyjet i na absolventskou stáž po státnicích?

A to všechno se stipendiem z Erasmu!
Přijďte zjistit, jak na to, poslechnout si zkušenosti studentů a zeptat se na všechno, co Vás zajímá!
Budeme se na Vás těšit 12. října15 hodin v seminární místnosti 119 (sraz ve vestibulu bud. 45)!

PharmDr. Lenka Molčanová oceněna na konferenci PSE v Rumunsku

Naše absolventka PharmDr. Lenka Molčanová, která nyní působí jako asistentka Ústavu přírodních léčiv, byla oceněna prestižní cenou na konferenci PSE v lasi. Konference Přírodní produkty v objevování a vývoji léčiv – Pokroky a perspektivy se konala pod záštitou Fytochemické evropské společnosti v polovině září. Vědecký program pokrýval nedávné úspěchy a budoucí trendy ve výzkumu přírodních produktů, zejména v souvislosti s chemií, bioaktivitou, biotechnologií, kontrolou kvality a formulací.

Nová HR Award manažerka zajistí kvalitu procesů na FaF

Od 12. 9. 2022 máme novou HR Award manažerku, Helenu Mackovou, která se bude plně věnovat této agendě. Pro připomenutí, jsme držitelem HR Award ocenění, což je prestižní evropské ocenění za excelenci v péči o zaměstnance ve vědeckém prostředí. Jeho držitel se zavazuje k vytváření profesionálního, otevřeného, transparentního a etického prostředí. O naplňování bodů z oblasti HR Award vás budeme průběžně informovat. Více k tématům, jakým se budeme věnovat zde.

Poděkování

Děkujeme novému partnerovi FaF

Od srpna se novým partnerem fakulty stala společnost Chytrá lékárna, která se zabývá poskytováním zdravotní péče a provozuje síť vlastních lékáren v ČR. Společnost klade důraz na nadstandardní odborné služby a individuální přístup k zákazníkům. Partnerství s fakultou bude na bázi spolupráce a kontaktu se studenty, utváření odborného života na fakultě v oblasti vědy a výzkumu či popularizace farmaceutického průmyslu. Děkujeme!

Studijní agenda

Pro studenty 5. ročníků

28. 11. - 16. 12. Podání přihlášek ke státnicím
16. 1. - 3. 2. Státnicové období

 

Studijní agenda

Organizace podzimního semestru

12. 9. 2022 Začátek výuky
16. 12. 2022 Konec výuky
2. 1. - 10. 2. 2023 Zkouškové období

Sledujte nás na sociálních sítích!

Sledujte dění na fakultě na našich sociálních sítích:

Instagram – Wikipedie Instagram: @munipharm

File:Facebook icon 2013.svg - Wikimedia Commons Facebook: Farmaceutická fakulta Masarykovy univerzity

Soubor:LinkedIn logo initials.png – Wikipedie LinkedIn: Farmaceutická fakulta Masarykovy univerzity

Covid 19

Aktualizovaný semafor

Provoz MU se řídí univerzitním semaforem, jehož úroveň stanovuje Krizový štáb MU. Aktuální barva je BÍLÁ

V současné době NENÍ provoz na fakultě nijak omezen a již není nutné nosit v budovách a při výuce respirátory, ani  jinou ochranu dýchacích cest. 

 

E-mail  newsletter@pharm.muni.cz

© 2024
Masarykova univerzita

Facebook