Zástupci maďarských univerzit navštívili FaF

Nejen díky předmětu Advances in Pharmaceutical Sciences and Practice jsme na Farmaceutické fakultě přivítali další zajímavé hosty z maďarských univerzit: Semmelweisova univerzita v Budapešti a Farmaceutická fakulta Univerzity v Péczi. Tento předmět, který se na fakultě začal vyučovat v loňském jarním semestru, je mezi studenty velice oblíbený a přivádí na fakultu zajímavé mluvčí z evropských univerzit.

19. 4. 2024

Prof. Andras Inotai (Center for Health Technology Assessment, Semmelweis University; Syreon Research Institute) přednášel na Farmaceutické fakultě v rámci předmětu Advances in Pharmaceutical Sciences and Practice na téma APPLICABILITY OF MEASURING HEALTH RELATED QUALITY OF LIFE IN HEALTH CARE DECISION MAKING. Na přednášku navázala diskuze o možné spolupráci Farmaceutické fakulty se Semmelweisovou univerzitou v oblasti aplikovaných zdravotnických technologií a hodnocení zdravotnických technologií.

Farmaceutickou fakultu současně navštívili také zástupci Farmaceutické fakulty Univerzity v Péczi, vedeni děkanem fakulty prof. Andrásem Fittlerem. V rámci jejich návštěvy byla diskutována spolupráce zejména v oblasti EDUC, a také sdíleny zkušenosti s přípravou reakreditace magisterského studijního programu Farmacie/Pharmacy.